son dakika

PROF. DR. AKTAY’DAN MÜJDE

Temmuz 30, 2017 | by kanal56
PROF. DR. AKTAY’DAN MÜJDE
Güncel
0

KURTALAN-BATMAN YOLU SICAK ASFALT OLUYOR

Yıllardan beri sürüncemede olan  Kurtalan Batman yolunun sıcak asfalt  olma işinde  önemli bir adım atıldı. Milletvekilimiz Prof.Dr. Yasin Aktay’ın Kalkınma Bakanı Lütfü Elvanla yaptığı görüşmeler olumlu sonuç verdi ve bu yolun kalkınma programına alınmasına karar verildi.

Bir projenin yıl ortasında kalkınma programını alınmasının çok nadir gerçekleşen bir olay olduğunu belirten Prof. Dr. Aktay, Karayolları Genel Müdürlüğünün yolun ihalesini en kısa zamanda gerçekleştireceğini belirtti.

Prof.Dr.Aktay,  yaptığı yazılı açıklamada Kalkınma Bakanlığının  bu kararının sevindirici olduğunu ifade ederek “Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfü Elvanla  bu konuyu uzun uzun görüşerek ikna ettim. Bu görüşmelerde en büyük argümanımız ilimize tarifeli uçak seferlerinin yapılmamış olması oldu. Bu durum elimizi güçlendirdi.Bu yolun sıcak asfaltla kaplanması işinin kalkınma programına alınması  kararını aldırdık. Yıl ortasında bir projenin kalkınma programına alınması nadir  gerçekleşen bir olaydır. Bundan dolayı mutluyum.” Dedi.

Bu kararın ardından Karayolları Genel Müdürlüğünün yolun ihalesine çıkacağını belirten Prof.Dr.Aktay bu konuyu  ısrarlı bir şekilde takip edeceğine vurgu yaptı.

17882650_523015318086224_1285010977527431168_n

Paylaş

Comments are closed.