son dakika

PROF DR. AKTAY ZEYTİN DALI OPERASYONU İLE TÜRKİYE DÜNYA’YA NET MESAJ VERMİŞTİR

Şubat 10, 2018 | by kanal56
PROF DR. AKTAY ZEYTİN DALI OPERASYONU İLE TÜRKİYE DÜNYA’YA NET MESAJ VERMİŞTİR
Güncel
0

AK Parti Genel Başkanı Başdanışmanı ve Siirt Milletvekili Prof. Dr. Yasin Aktay, Siirt Devlet hastanesine giderek, yatan hastaları ziyaret etti. Aktay, ziyaretin ardından Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekâtı’na ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Zeytin Dalı Harekatı’nın 21. gününü geride bıraktıklarını hatırlatarak, harekat dolayısıyla Türkiye’nin dünyaya önemli ve net bir mesaj verdiğini söyledi. Türkiye’nin başka ülkelerin topraklarında gözünün olmadığına değinen Prof. Dr. Aktay Zeytin Dalı operasyonunun da, Suriye topraklarını gerçek sahiplerine bırakılması için gerçekleştirildiğini söyledi. Aktay, şöyle konuştu:  “Yanı başımızda birçok insani durumlar orta yerde dururken özellik ABD’nin ülkemizin yanı başında yürütmekte olduğu bir siyaset var. Sözüm ona bir terör örgütüyle mücadele etmek adına gelip başka bir terör örgütünü hem de kendi müttefiki olan Türkiye’ye karşı yıllardır her çeşit terör eylemi yapmakta olan bir terör örgütüne destek vererek, onu silahlandırarak onu bayağı şımartarak, Türkiye’ye karşı onu kışkırtmak gibi bir yol izlemektedir. Bu anlaşılabilir bir yol değildi. Dünyanın böyle olmadığını, böyle olamayacağını, dünyanın böyle gelmiş olsa bile böyle gidemeyeceğini dünyaya haykırmış olduk.”

Bu konuda Amerika’ya net mesajlar verildiğine dikkat çeken Aktay, bir terör örgütüyle mücadele etmek için başka bir terör örgütüne destek verilmesinin doğru olmadığını savundu.

Aktay, Türkiye’nin ilkeli bir şekilde teröre karşı durduğunu da belirterek, “Türkiye her çeşit teröre karşıdır. Terörün iyisi kötüsü yoktur. Nitekim bölgemizdeki bütün terörist gruplarının hepsinin karşısında en samimi ve en dürüst mücadeleyi veren bir tek Türkiye’yi görüyorsunuz. DEAŞ’la mücadeleyi de Türkiye’den daha iyi yapan olmadı. Fırat operasyonu dolayısıyla önemli bir alanı teröristlerden hem de DEAŞ teröristlerinden temizledik. Türkiye en net gerçek cevabı vermiş oldu. Suriye’de biz DEAŞ’a karşı da savaşıyoruz. PKK, PYD, YPG unsurlarına karşı da savaşıyoruz. Onlara yanı başımızda yani Türkiye’nin sınırında, Türkiye’yi tehdit edecek herhangi bir oluşuma izin vermeyeceğimizi en net biçimde ifade ediyoruz.

Türkiye’nin Suriye’nin topraklarında hiçbir şekilde gözü yok. Türkiye Suriye topraklarına yerleşmek için girmiyor. Türkiye, Suriye topraklarını Suriye’ye bırakmak için giriyor.”

Terörün iyisinin kötüsünün olmadığını ifade eden Aktay, terörle mücadelede en dürüst ülkenin Türkiye olduğunu ve ülkemizin gerçek anlamda terörle örnek olacak nitelikte büyük bir mücadele verdiğini belirtti.

Ülkemizin son yıllarda sağlık alanında yaptığı atılımlara da değinen Aktay, Siirt’te uzman doktor sıkıntısının çözüldüğünü, devlet hastanesinde 110 civarında uzman doktorun görev yaptığını ve ilimizde görev yapan doktorların daha uzun süreli hizmet verebilmelerini sağlamak amacıyla da sözleşmeli olmalarını sağladıklarını söyledi.

Prof. Dr. Aktay, hastaneye müdür olarak atanan Alper Işık ile yine hastaneye yönetici olarak atanan Abdulkadir Akay’ı kutlayarak yeni görevlerinde başarılar diledi.

Paylaş

Comments are closed.