son dakika

OYUN KARAVANI SİİRT’TEN AYRILDI

Temmuz 30, 2017 | by kanal56
OYUN KARAVANI SİİRT’TEN AYRILDI
Güncel
0

VALİ YARDIMCISI KUŞ KARAVANI ZİYARET ETTİ

Aile ve Sosyal Politikalar ile Çevre ve Şehircilik bakanlıkları, Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu, Çocukları Kurtarın Vakfı ( Save the Children) ve  Ümraniye Belediyesince yürütülen proje kapsamında Siirte gelen oyun karavanı gösterilerini tamamladı.

00062.MTS_snapshot_00.03_[2017.07.30_11.40.27]
15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda kurulan oyun karavanına çocuk ve veliler yoğun ilgi gösterdi. Palyaçolar tarafından yüzleri boyanan çocuklar, geleneksel sokak oyunlarımızı oynadılar. Oyunlar arasında en çok,çuval, çizgi, ip çekme, mendil kapmaca gibi oyunlar ilgi çekti. Oynanan oyunlarda başarılı olan çocuklara çeşitli hediyelerde verildi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Gökhan Marakçı, etkinlikte çocukların neşeli dakikalar geçirdiklerini ve doyasıya eğlendiklerini belirtti. Televizyon ve tablet önünde çocukların olumsuz alışkanlıklar edinmemesi adına güzel bir proje olduğunu belirten Marakçı, aile içerisinde bu tür oyunların oynanmasını önerdi.

Vali Yardımcısı Bünyamın Kuşta oyun karavanını ziyaret etti.Etkinlikleri izleyen Kuş yaptığı kısa konuşmada çocuklarımızın bu tür geleneksel oyunlar ilgi duymalarını sağlamamız gerektiğini söyledi.

Oyun karavanı yetkilileri Vali Yardımcısı Kuş ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Gökhan Marakçıya birer plaket verdiler.

 

Paylaş

Comments are closed.