son dakika

ORTA ÖĞRETİM KURUMLARINA TERCİH VE YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ

Haziran 29, 2018 | by kanal56
ORTA ÖĞRETİM KURUMLARINA TERCİH VE YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ
Güncel
0

Gençlerimizi ilgilendiren orta öğretim kurumların a tercih ve yerleştirme işlemleri de son günlerdeki gündem maddelerinden birisi. Milli Eğitim Müdürü İsa Güneş öğrenci velilerinin bilgilendirilmeleri ve tercihlerinde yardımcı olunması için bütün kurumlarda birer komisyon kurulduğunu ve bu komisyonların öğrenci velilerine rehberlik yapacaklarını söyledi.

Kanal 56 TV ye açıklamalarda bulunan  Güneş öğrencilerin merkezi yerleştirme yerel yerleştirme ve yetenek durumlarına göre yerleştirileceklerini belirtti.Sınava 6839 öğrencinin girdiğini belirten Güneş “Bunlardan 680 i merkezi yerleştirmeye göre kayıt yapabilecek.Geri kalanlara yerel yerleştirme dediğimiz evlerine en yakın okula ya da yetenek durumlarına güzel sanatlar gibi kurumlara yerleştirilebilecekler. “ dedi.

Güneş  Otelcilik ve turizm alanında hizmet veren Abdulhamit Han Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, eski ticaret lisesi müfredatını uygulayan Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sağlık alanında eğitim veren 75 Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerine ise il genelinden müracaatların yapılabileceğini sözlerine ekledi.

Öte yandan bu gün düzenlenen bir toplantıda okul müdürlerine tercih ve kayıtlar hakkında bilgi verildi.

 

Paylaş

Comments are closed.