son dakika

ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNİN BOYNU BÜKÜK

Ağustos 9, 2017 | by kanal56
ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNİN BOYNU BÜKÜK
Güncel
0

OSB YATIRIMCI BEKLİYOR

                Yaklaşık on beş yıl önce hizmete girmiş olmasına rağmen Siirt Organize Sanayi Bölgesi yatırımcıya hasret. Yatırımcı bulamayan bölgenin adeta boynu bükük.

                Siirt Şirvan yolu üzerinde bulunan organize sanayi bölgesinde 72   adet yatırım parseli bulunuyor. Bölgenin hizmete girdiği ilk günden bu yana çok sayıda yatırım için arsa tahsisi yapılmış olmasına rağmen tamamlanan ve halen faaliyette olan yalnızca üç tesis bulunuyor.Bu sanayi tesisleri alüminyum, yalıtım malzemeleri ve bez çanta imalatını yapıyorlar.Bu süre içerisinde ona yakın tesisin inşaatına başlandı ve önemli bir bölümü yarım kaldı. Bölgede tamamlandığı halde başta finans sorunu olmak üzere  çeşitli sorunlardan dolayı atıl durumda olan tesislerde var.

                Bölgede halen faaliyet gösteren ve bez çanta imalatı yapan Lamino firmasının sahibi Recep Ertaş bölgenin  yol başta olmak üzere yaşanan diğer sorunlarının en kısa zamanda çözülmesini ve bölgenin tam kapasiteyle hizmete girmesini dört gözle beklediklerini söyledi. İstanbuldaki merkezlerinin yanı sıra  kendi memleketleri olması nedeniyle Siirt’te de şube açtıklarını belirten Ertaş “İstanbul da faaliyet gösteren ve kendi sektöründe ülkemizin ilk beş firması arasına giren bir şirketiz. Siirt kendi memleketimiz olduğu için burada da faaliyet göstermek ve istihdam sorunun çözümüne katkıda bulunmak istedik. Şu anda Siirt’te ürettiğimiz bez çantaları 21 ayrı ülkeye ihraç ediyoruz. Organize sanayi bölgesinde on bin metrekarelik kapalı alana sahip dev bir yatırım yaptık. Yaşanan sorunlar nedeniyle biz bile tam kapasite ile çalışamıyoruz. Ancak bölgenin çevre yoluna bağlantısını sağlayacak yol olmak üzere bir çok sorunu var. İlimizdeki yetkililerin iyi niyetli yaklaşımları ve gayretleri var. Buna rağmen sorunlar çözülemiyor. Biz bir an önce bu sorunların çözülmesini ve bölgemizin tam kapasiteyle hizmete girmesini dört gözle bekliyoruz.” Dedi.

Ertaş yakında açıklanacak olan cazibe merkezleri uygulamasının bu sorunun çözümüne katkıda bulunmasını beklediklerini sözlerine ekledi. 

Özetle organize sanayi bölgesi yatırım, yatırım yinede yatırım bekliyor.

09a80118-f3fc-4746-a4ed-f42d63a9c274

Paylaş

Comments are closed.