son dakika

ÖNEMLİ BİR PROJEDE KURTALAN’DA

Haziran 22, 2018 | by kanal56
ÖNEMLİ BİR PROJEDE KURTALAN’DA
Güncel
0

MODERN GÜDÜMLÜ ÇARŞI PROJESİ


Siirt Belediyesinin ardından Kurtalan Belediyesi de önemli bir projeye imza atıyor. Belediye Dicle Kalkınma Ajansının katkılarıyla modern bir çarşı düzenlemesi yapılacak. Proje ile çarşının alt ve üst yapısı modern bir hale getirilecek ve 300 metre uzunluğundaki çarşıda bulunan işyerleri ve binalar tek tip giydirilecek. Projenin iş başlamasından itibaren 24 ayda tamamlanması hedefleniyor.

Modern Kurtalan Çarşısı Güdümlü Projesi adı altında yürütülecek proje ile Yeni Doğan Çarşısı modern bir konuma kavuşturulacak.

Projenin mutabakat protokolünün imzalanması nedeni ile bir tören düzenlendi. Kurtalan Belediyesi konferans salonunda düzenlenen toplantıda konuşan Belediye Başkanı Nevzat Karatay, gerek bu projenin gerçekleşmesinde ve gerekse diğer çalışmalarına verdikleri katkılardan dolayı eski Milletvekilimiz Afif Demikıran’a teşekkür ederek, ilçeye önemli katkılarda bulunacak böyle bir projeye imza atacakları için mutlu olduklarını söyledi. Başkan Taşkın Kurtalan ekspres konusunda önemli bir proje ile ilgili hazırlıkların sürdüğünü belirtti.

Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ’da Kurtalan’ın önemli bir yerleşim merkezi olduğunu belirterek, bu çarşının yapımı ile bir model oluşturacaklarını söyledi. Bu güne kadar 15 Temmuz Demokrasi Meydanı düzenlemesi dâhil birçok proje ile Kurtalan’a 9-10 trilyonluk katkıda bulunduklarını belirten Altındağ Kurtalan Ekspres konusunda belediye ile birlikte ortak çalışmalar yapacaklarını belirtti.

Daha sonra mutabakat protokolü Başkan Karatay ve Genel Sekreter Altındağ tarafından imzalandı. Törene eski milletvekillerimizden Afif Demirkıran, Ticaret ve Sanayi Odası adına Abdülkadir Demirhan ve Başar Taner, Siirt Esnaf ve Sanatkâr Odaları Birliği Başkanı Cemal Koyuncu, Kültür ve Turizm Müdürü Remzi Uslu, Kurtalan’daki sivil toplum örgüt temsilcileri ile esnaflar katıldı.

İmza törenin ardından hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirildi.

Paylaş

Comments are closed.