son dakika

MÜLKİ İDARE AMİRLERİ KARARNAMESİ YAYINLANDI

Ağustos 8, 2019 | by kanal56
MÜLKİ İDARE AMİRLERİ KARARNAMESİ YAYINLANDI
Güncel
0

SİİRT VALİ YARDIMCISI TAŞKIN ANKARA’YA ATANDI

Mülki İdare Amirlerinin atamalarına ilişkin olarak beklenen kararnamelerden ilki yayımlandı. Büyük çoğunluğu Doğu ve Güneydoğu Anadolu da görev yapanları kapsayan kararname ile 403 mülki amirin görev yeri değiştirildi.

Kararname ile 2013 yılından beri İlimizde Tillo Kaymakamı, Siirt Vali yardımcısı ve Siirt Belediye Başkanlığı kayyumu olarak görev yapan Ceyhun Dilşad Taşkın, İller İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığına atandı.

Eruh Kaymakamı ve Eruh Belediye Başkanlığı kayyumu olarak görev yapan Murteza Dayanç  Antalya İl i Kemer Kaymakamlığına, Tillo Kaymakamı ve Siirt Vali Yardımcısı Vekili Erkan Savarda Van İli Muradiye Kaymakamlığına atandı.

Kararname ile Siirt Vali Yardımcılığına Kars Valiliği Hukuk Müşaviri Selim Karakovan Eruh Kaymakamlığına Senirkent Kaymakamı Ali Erdoğan,Tillo Kaymakamlığına Gaziantep Nurdağı Kaymakamı Lokman Düzgün getirildi.

Aynı kararname ile kaymakamlık stajını Siirt Valiliğinde yaparken burada Siirtli bir hanımla evlenen ve Siirte olan sevgisi ile ön plana çıkan Şefik Aygöl de İller İdaresi Daire Başkanlığına atandı.

Mülki idare amirlerimize yeni görevlerinde başarılar diliyoruz.

Paylaş

Comments are closed.