son dakika

MEZARLIKLARDA İLAÇLAMA ÇALIŞMASI

Nisan 28, 2017 | by kanal56
MEZARLIKLARDA İLAÇLAMA ÇALIŞMASI
Güncel
0

Siirt Belediyesi, yaz mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte mezarlıklarda ilaçlama çalışmalarına hız verdi.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından kent merkezinde yer alan mezarlıklarda ilaçlama çalışmalarına başladı. Bahar aylarının gelmesinin ardından yabani otların mezarlıklara zarar vermesinin önüne geçilmesi adına çalışmalar yürütülüyor.

Mezarlıklar Birimi zararlı otlarla mücadele edebilmek için kent merkezinde bulunan Zevye, Şeyh Musa, Şeyh Süleyman ve Şeyh Devha mezarlıklarında ilaçlama çalışmalarında bulundu.

Park ve Bahçeler Müdürlüğünden yapılan açıklamada; Çevre ve halk sağlığını koruma çalışmaları kapsamında mezarlıkları, yabani otlardan ve haşerelerden kurtarmak için ilaçlama çalışmalarını başlattık. Özellikle bahar ve yaz aylarında mezarlıklarda yetişen zararlı yabani otlar; çevre kirliliğine neden olduğu gibi, yangın çıkması ve haşerelerin çoğalmasına neden olmaktadır. Bu olumsuzlukları önleyerek mezarlıkların temiz olmasını ve halkımızın mezarlık ziyaretlerini rahat bir ortamda yapmaları sağlanmaktadır denildi.

İlaçlama çalışmalarının uygulandığı bölgede kullanılan ilacın bir hafta boyunca etkili olacağını duyuran yetkililer, mezarlıkları ziyarete gelen vatandaşları dikkatli olmaları konusunda da uyardı.

thumbnail_DSC_0138 thumbnail_DSC_0144 thumbnail_DSC_0147 thumbnail_DSC_0165

Paylaş

Comments are closed.