son dakika

MAHALLELİNİN DİRENİŞİ SÜRÜYOR

Kasım 29, 2017 | by kanal56
MAHALLELİNİN DİRENİŞİ SÜRÜYOR
Güncel
0

MAHALLE SAKİNLERİ: “GÖKYÜZÜMÜZÜ ÇALIYORLAR”

Siirt’in Yeni Mahallesi Hz. Fakirullah Caddesinde bir müteahhidin kendisine ait arsasında yapmak istediği inşaatın, konutlarının görünümünü bozacağını ve evlerinin kör nokta haline geleceğinden yakınan çevre konut sahipleri, olaya tepki göstermek maksadıyla inşaat alanında toplanıp, inşaat kazı çalışması için gelen Kepçeye engel oldular. İnşaat sahibi müteahhidi, ellerinde kaşık tencere tava çalarak protesto eden tepkili vatandaşlar, inşa alanında ateş yakıp, yetkililere seslerini duyurmaya çalıştılar. Olay yerine gelen Siirt İl Emniyet Müdürü Vekili Saruhan Kızılay, tepkili mahallelileri sükunete davet ederek,  olayın hukuk çerçevesinde çözüme kavuşturulması yönünde arayışlarda bulunmalarını istedi.

Konutlarını satın aldıkları zaman ilgili müteahhidin, yeşil alan ve oyun parkı olarak bırakılacağının söylendiğini  belirten boş alanda başlatılan inşaat çalışmalarına tepki gösteren konut sahipleri, iş makinelerinin çalışmasına izin vermediler.

Müteahhidin yapacağı inşaat  ile kendilerine verilen söze ve yapılan anlaşmaya uyulmadığını iddia eden çevre sakinleri, başlatılan hukuksuz inşa çalışmalarına bir olup direndiler. Ellerinde tencere tava protesto eyleminde bulunan çevre konut sakinleri, inşaat alanında ateş yakıp protestoda bulundular. Arsa sahibi müteahhidin elinde bulunan mahkeme kararıyla inşaatı yapmakta inat ettikçe, mahalleli de yaptırmamakta direniyor.

Yetkililere seslerini duyurmalarına rağmen hiçbir destek alamadıklarından yakınan mahalle sakinleri, Müteahhidin mahkeme kararı ardından, kendileri de karşı tarafa dava açtıklarını, buna rağmen müteahhidin mahkeme kararını beklemeden inşaat alanına kepçe sokmasının ihlal olduğunu vurgulayıp, bu sebeple iş makinesinin alana girmesine engel oldular.

Olay yerine gelen Polis ekipleri,  alanda tedbir alarak, olası taşkınlık ve olaylara karşı önlem alırken, İlgili yetkililerin devreye girmesinin ardından inşaat alanındaki İş makinesinin ayrılmasıyla mahalleli olaysız bir şekilde dağıldı.

Paylaş

Comments are closed.