son dakika

LÖSEV’İN “İYİLİKLER TIRI” SİİRT’TE

Kasım 5, 2018 | by kanal56
LÖSEV’İN “İYİLİKLER TIRI” SİİRT’TE
Güncel
0

 

Lösemili Çocuklar Vakfı’nın (LÖSEV), hastalara ve ailelerine yardım dağıtan “İyilikler Tırı” Siirt’e geldi.
Güres Caddesinde park edilen tırdaki gıda, giyim, tekstil, kırtasiye, oyuncak, gibi yardım malzemeleri lösemili çocuklara ve ailelerine dağıtıldı.


LÖSEV gönüllüleri de yardımların çocuklara ve ailelere ulaştırılması sırasında görevlilere yardımcı oldu.Lösemili Çocuklar Vakfı’nın Halkla İlişkiler Sorumlusu Sinan Aras, yaptığı açıklamada:”İyilikler Tırı”nın 81 ili dolaşarak vakfa kayıtlı olan lösemili çocuklara yardım dağıttığını söyledi.
Doğu Anadolu turu kapsamında “Lösev İyilikler Tırı Koli Koli Mutluluk Dağıtıyor” projesine devam ettiklerini, kentte Siirtli ailelerle buluştuklarını belirten Aras: “Vakfımıza kayıtlı ailelerimiz tırımızda neye ihtiyaçları varsa dilediğince ihtiyaçlarını buradan temin ettiler. Tırımızın içinde bir annenin bir ay boyunca ihtiyacı olabilecek gıda kolilerimiz mevcut. Çocuklarımız için kırtasiye malzemeleri, oyuncak, temizlik hijyen paketleri, kıyafetlerimiz de var. Ailelerimiz buradan ihtiyaçlarını temin ediyorlar.” dedi.


Bağışçıların yaptığı yardımlarla bu ürünleri tedarik ettiklerini ifade eden Aras, Siirt’teki lösemili çocuklar ve ailelerini mutlu etmek için Ankara’dan geldiklerini, gün boyu ürünleri dağıttıktan sonra Batman’a geçeceklerini belirtti.
Tır ile 81 ilde yardım dağıtarak, lösemililerin temel ihtiyaçlarını karşıladıklarını anlatan Aras, “Burada ailelerimizle buluştuk ve çok güzel bir etkinlik gerçekleştirdik. Gönüllülerimizle birlikte “Yaşama el ver” projemizi yaptık. Lösemi Haftası dolayısıyla gönüllülerimizle birlikte maske takarak, lösemi tedavisi gören çocuklarımıza dair bir farkındalık oluşturduk. Hep birlikte ortak sloganımız şuydu; “Maskeme değil, gözlerime bak” dedik. Bu projemiz Türkiye genelinde çok büyüdü. İnşallah büyümeye de devam edecek.”
Dolandırıcılara karşı vatandaşları bilinçli olmaya davet ederek, Lösev’in kapı kapı gezerek para istemesinin söz konusu olmadığını, vakfa yapılan bağışların kurumsal olduğunu ve banka kanalıyla gerçekleştiğine dikkat çekti.
Lösemi hastası Abdulgaffar Tunç da kendilerine sürekli vakıf tarafından yardımlar yapıldığını bu yüzden mutlu olduğunu dile getirdi.
Lösemili hastalara destek amacıyla bir araya gelen UltrAslan Siirt Taraftar Grubu da tırın önünde “Maskeme değil, gözlerime bak” diyerek slogan attı.

Paylaş

Comments are closed.