son dakika

KURTALAN’DA UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE

Kasım 3, 2018 | by kanal56
KURTALAN’DA UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE
Güncel
0

 

Kurtalan ilçemizde Uyuşturucu ile mücadele  eylem toplantısı gerçekleştirildi. açılış konuşmasını yapan Kaymakam İhsan Emre  AYDIN, uyuşturucu sorununun çok boyutlu olması, mücadelenin ilgili kurumlar arasında etkili bir işbirliği ve koordinasyon çerçevesinde yürütülmesini zorunlu kılmaktadır dedi.

Kaymakam Aydın  “Buna bağlı olarak mücadelede yer alan her kurumun, Uyuşturucu İle Mücadele Eylem Planındaki stratejik amaçlara ulaşma yönünde işbirliği içinde ve birbirleriyle uyumlu bir şekilde nasıl hareket edeceklerini belirleyen koordinasyonun önemi büyüktür. Madde bağımlısı olan gençlerin bağımlılıktan kurtarılması, madde bağımlılığının yaygınlaşmasının önlenmesi ve her türlü uyuşturucu ile mücadele edilmesi  gerekir. Uyuşturucu ile mücadele sadece kolluk kuvvetleri ile yapılacak bir mücadele olmadığını ve tüm kurum ve kuruluşların yanı sıra toplumun da bu konu üzerinde hassasiyet ile durması gerektiğini, bundan sonraki süreçte herkesin daha fazla gayret göstermesini beklediğini ifade etti.” Dedi.

Toplantıda bağımlılık yapıcı maddeler ve bağımlılıkla mücadele eylem planı doğrultusunda yapılan saha çalışmalarının genel durumu anlatıldı. 2018 yılında ilgili kurumların bağımlılıkla mücadele noktasında yapmış oldukları çalışmaların değerlendirmesi yapılarak uyuşturucu kullanımına müsait olan metruk binaların bir an önce yıkılması veya kontrol altında tutulması adına çalışmaların hızlandırılması gerektiğine vurgu yapıldı. Uyuşturucu ile mücadelede gelinen nokta ele alınarak yapılması planlanan konular sunumlarla etkili bir şekilde anlatıldı.

Toplantıda İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan “UYUMA” adlı programın da tanıtıldığı toplantıda telefondan ihbarların yapılabileceği belirtildi. Toplantı, görüş ve önerilerin dile getirilmesinin ardından son buldu.

Toplantıya Kurtalan Belediyesi Başkanı Nevzat KARAATAY, İlçe Cumhuriyet Başsavcısı Gürol YILDIZ, İlçe Emniyet Müdürü Halil DOĞANAY, İlçe Jandarma Komutanı Sancar AYDIN, ilgili İlçe Kurum Müdürleri, okul müdürleri ile STK ve odaların Temsilcileri katıldı.

 

Paylaş

Comments are closed.