son dakika

KOSGEB DESTEĞİ İLE PERVARİ’NİN İLK BAYAN KUAFÖRÜ AÇILDI

Ağustos 31, 2016 | by kanal56
KOSGEB DESTEĞİ İLE PERVARİ’NİN İLK BAYAN KUAFÖRÜ AÇILDI
Güncel
0

Siirt’in Pervari ilçesinde kadın girişimci Sevda KARAGÜN Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Siirt Müdürlüğünden aldığı Yeni Girişimci Desteğiyle Pervari’nin ilk ve tek bayan kuaförünü açtı. Kurulan işletmeyi Pervari Belediye Başkanı Tayyar ÖZCAN ve KOSGEB Siirt Müdürü Ömer ERKILIÇ ziyaret ettiler.

Pervari Belediye Başkanı Tayyar ÖZCAN yaptığı açıklamada, belediye ve KOSGEB işbirliği ile ilçemizde 60 kişiye uygulamalı girişimcilik eğitimi verdiklerin, girişimcilerimiz belgelerini alarak KOSGEB desteği ile işyerlerini kurmaya başladıklarını söyledi. ÖZCAN, ilçe ekonomisinin büyümesi ve güçlenmesi gerektiğini bununda girişimciler ile olacağını belirterek işletmelerini kuran girişimcileri kutlayarak, ilçede istihdama katkı sağlayacak her girişimcinin yanında olacaklarını devletin sunduğu tüm desteklerden faydalanabilmeleri için elimizden gelen her şeyi yapacaklarını belirtti.

KOSGEB Siirt müdürü Ömer ERKILIÇ yaptığı açıklamada, iş fikri olan projesi olan girişimcilere destek verdiklerini,işletme açmak isteyen girişimci adaylarımıza 32 saatlik girişimcilik eğitimi verdiklerini, eğitimi alıp yeni işletme kuranlara KOSGEB olarak 50 BİN TL (geri ödemesiz)  üst limitli HİBE ve 100 BİN TL (geri ödemeli) faizsiz kredi desteği verdiklerini, ayrıca kadın ve engelli girişimcilere %20 pozitif ayrımcılık yaptıklarını söyledi.

 

Paylaş

Comments are closed.