son dakika

Korucu Muhtar Keleşle Öldürülmüş

Mayıs 1, 2015 | by kanal56
Korucu Muhtar Keleşle Öldürülmüş
Güncel
0

Siirt’in Eruh ilçesi Bağgöze köyü muhtarı ve aynı zamanda korucu olan Mustafa Turhan’ın yakınları, yaşanan cinayetin bir an önce aydınlatılmasını istiyor.
İki gün önce Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz ve 3. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Halil Soysal’ı evinde misafir eden Bağgöze köyü muhtarı Mustafa Turhan, dün yol kenarında öldürülmüş halde bulundu. Siirt Devlet Hastanesi’nde yapılan otopsinin ardından morgdan alınan cenaze köyde toprağa verildi. Muhtar Turhan için köyde taziye çadırı kuruldu. Turhan’ın kalaşnikof tüfekle öldürüldüğü öğrenildi.

“OLAYIN FAİLLERİ BİR AN ÖNCE BULUNSUN”
Muhtar Turhan’ın yeğeni Harun Kayran, dayısının hiçbir husumetinin bulunmadığını belirterek, “Dayımın vurulduğu haberini aldığımda olayın yaşandığı yere geldim. Cenazeyi almışlardı. Ama olay yeri inceleme ekipleri, jandarma ile birlikte araştırma yapıyordu. Burada bir tane ehliyet buldular. Kimseyi suçlamıyoruz. Ancak dayımın biran önce kimler tarafından öldürüldüğü bulunsun” dedi.

“KİMSEYLE BİR HUSUMETİ YOKTU”
Mustafa Turhan’ın amcası Kemal Turhan ise, yeğeninin bu bölgenin tanınmış ailelerinden olduğunu belirterek, hiçbir kimseyle husumetinin bulunmadığını söyledi. Kemal Turhan, “Mustafa yeğenim oluyor. Kesinlikle düşmanı yoktu. Bir cinayete kurban gitti. Binan önce cinayetin açığa çıkarılmasını bekliyoruz” diye konuştu.
Mustafa Turhan’ın öldürülmeden bir gün önce birlikte olduğunu aktaran Feremez Kaya ise şunları söyledi:

GECE YARISINDAN SONRA HABER ALAMADIK
“Mustafa Turhan öldürülmeden önce gece saat 00:30’a kadar 4 arkadaşla birlikteydik. Hepimizi tek tek evine bıraktı. 20 dakika sonra kendisini aradığımızda meşgule aldı. O sırada katilleriyle birlikte olduğunu tahmin ediyoruz. Sabah saatlerinde cinayete kurban gittiğini öğrendik. Olay yanlış aksettirildi. Bu çok karanlık bir olaydır. Olay aydınlatılmamış. Bunun üzerine gidilmesini istiyoruz.”
Turhan’ın uzun namlulu silahla öldürüldüğü öğrenildi.

Paylaş

Comments are closed.