son dakika

KOORDİNASYON KURULUNDAN NOTLAR:

Nisan 17, 2019 | by kanal56
KOORDİNASYON KURULUNDAN NOTLAR:
Güncel
0

 

  1. Siirt Belediyesini temsilen gelen Dara Turhan ve Zekeriya Çığır, göreve yeni başladıklarını belirterek sunum yapmadılar,

2.Siirt Üniversitesinin Kezer Kampüsünde yapımı devam eden 100 lojmanın yüklenici firması işi tasfiye için müracaat etmiş. Ayrıca tıp fakültesi morfoloji binası, veteriner ve İktisadı ve İdari Bilimler fakülteleri hizmet binası proje yapım ihaleleri tamamlandı. Yakın bir zamanda yapım ihalelerine çıkılacak,

  1. DSİ nin Bin Günde Bin Gölet Programı kapsamında ilimiz Veysel Karani Beldesi yakınında yapımına başladığı ve bir türlü bitirilemeyen göletin müteahhidi de tasfiye için müracaat etmiş,

4.İller Bankası 11. Bölge Müdürlüğünün 3 adet projesi bulunuyor.Baykan Belediyesi hizmet binası yapımı tamamlandı. Tillo Şeyh Nasrettin Konağı restorasyon ve Gökçebağ Beldesi su şebekesi yapımı devam ediyor.

5.Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Pervari’de sondaj öncesi sismik araştırmalarını sürdürüyor.

6.Siirt İl Özel İdaresi termal köy yolları içme suları ve benzeri çalışmalar için toplam 118 milyon tutarında projeyi planlamış.

7.Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün 3 projesi devam ediyor.Jandarmaya ait 80 dairelik lojmanlar tamamlanma aşamasında. Ilısu Baraj gölü altında kalacak olan 3 köyün yeni yerleşim yerinin tespitine ilişkin çalışmalar devam ediyor.

8.Orman İşletme Müdürlüğünün ağaçlandırma konusunda 4 adet projesi bulunuyor. 2 si tamamlandı, 2 si devam ediyor.

  1. Botan Vadisinin Milli Park haline getirilmesi için çalışmalar devam ediyor.Ülkemizin en büyük milli parklarından birisi burada oluşturulacak.

10.Tarım ve Orman İl Müdürlüğünün 13 adet projesi bulunuyor.Bunlardan ikisi tamamlandı.Diğerlerinin çalışmaları devam ediyor.

  1. Milli Eğitim Müdürlüğü 30 proje gerçekleştirecek.Bir tanesi tamamlandı, diğerleri ile ilgili çalışmalar devam ediyor.
  2. 22 adet projeyi uygulayacak olan Sağlık Müdürlüğü, bu projelerde kat ettiği aşamalarla dikkat çekti.
  3. Son yılların en sakin ve en kısa il koordinasyon kurulu toplantısı oldu. Fazla soru sorulmadı, koordine edilmesi gereken işler ortaya konulmadı. Bu durum Vali Ali Fuat Atikinde dikkatini çekti.

14.İl Koordinasyon Kurulunun yıldızlarından biriside Atabağı Belediye Başkanı Tayyar Lale oldu.Beldesinin yolunun yapımının yanı sıra öğrenci kapasitesi göz önünde bulundurularak bir lise yapılmasını istedi.

 

Paylaş

Comments are closed.