son dakika

KIZILAY ANAOKULLARI HİZMETE GİRİYOR

Şubat 13, 2018 | by kanal56
KIZILAY ANAOKULLARI HİZMETE GİRİYOR
Güncel
0

12 OKULUN TOPLU AÇILIŞI YAPILDI


Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanlığının koordinesinde 81 ilde yaptırılan ana okulları yapım projesi devam ediyor. Başbakan Binalı Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırımın himayesinde yürütülen proje kapsamında yapımı tamamlanan ve aralarında Siirt’te ki okulunda bulunduğu 12 okul için toplu açılış töreni düzenlendi.

Siirt’te Kooperatif Mahallesi Keşkol evleri mevkiinde bulunan Şehit Öğretmen İsmail Çelik ilkokulu bahçesinde hayırsever iş adamı Abdülvahit Şimşek tarafından babası Hacı Tahir Şimşek adına yaptırdığı 3 derslikli ana okulunun açılış töreninde konuşan Kızılay Şube Başkanı  Yener Tanık törene katılanlara teşekkür etti.

Hayırsever iş adamı Abdülvahit Şimşekte yaptığı konuşmada yaptırdığı okul ile bir gönül köprüsü inşa ettiğini söyledi. Toplumların geleceğinde ahlak ve eğitimin büyük önem taşıdığını belirten Şimşek okulun yapımında teşvikleri nedeniyle Başbakan Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırıma, katkıları nedeniyle de Vali Atik ve vali yardımcısı Bünyamin Kuş’a teşekkür etti.

Vali Ali Fuat Atikte yaptığı konuşmada yapımı tamamlanan ana  okulunun çok önemli bir eser olduğunu belirterek, hayır sever iş adamı Şimşek ile ekibine teşekkür etti. Şimşek ve ekibinin bölgenin sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini  ve bundan dolayı da ayrıca teşekkür eden Vali Atik iş adamından yeni bir yatırım beklediklerini söyledi.

Törende konuşmaların ardından Başbakan Binali Yıldırımın AK Parti Erzincan kongresinde yaptığı konuşma canlı olarak sinevizyon bağlantısı ile izlendi. Başbakan Yıldırımın kongredeki konuşmasının ardından yapımı tamamlanan 12 ana okulunun toplu açılış töreni başladı. Burada ilk konuşmayı Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yaptı ve eğitim alanındaki çalışmaları anlattı.

Başbakan Binali Yıldırımın konuşmasının ardından okulların bulunduğu 12 ilin vali ve diğer yetkilileri ile canlı bağlantılar yapıldı.

Açılış törenine  il protokolü ve mahalle sakinleri katıldı.

Paylaş

Comments are closed.