son dakika

KIRSAL KESİMDE KAR YAĞIŞI DEVAM EDİYOR

Ocak 21, 2020 | by kanal56
KIRSAL KESİMDE KAR YAĞIŞI DEVAM EDİYOR
Güncel
0

DOĞUM SANCISI ÇEKEN KADIN KURTARILDI

Kar yağışı kırsal kesimde ulaşımın aksamasına neden oluyor. Pervari İlçesine bağlı Doğan köyünde doğum sancısı çeken Hülya Bulut, 112 Acil Servis ve Siirt İl Özel İdaresi ekiplerince İlçe Devlet Hastanesine ulaştırıldı.

33 yaşındaki Hülya Bulut’un doğum sancıları başlayınca yakınları yetkilileri arayarak yardım istedi. Kardan yolu kapalı olması nedeniyle Doğan Köyü Sağlık Ocağında tedavi altın alınan 4 çocuk annesi Hülya Bulut, yaklaşık iki saatlik uğraş sonucu yolun açılması  sonrası Ambulansla Pervari İlçesi Devlet Hastanesine ulaştırıldı.  Beşinci çocuğuna hamile olan Bulut’un hastaneye getirilerek tedavi altın alındığı, anne ve çocuğunun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

‘DOKUZ KÖY YOLUMUZ KAPALI’

Pervari İlçesine bağlı Grup Köy yolu olan Geçittepe yolunda mahsur kalan koyun sürüsü İl Özel İdaresi İş Makinalarının çalışmaları sonucu kurtarıldı. Pervari İlçesine bağlı 9 köy yolunun kardan ötürü kapandığını ve açılması için çalışmaların aralıksız bir şekilde devam ettiğini açıklayan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hıfzullah Canpolat; “Karda mahsur kalan araçlar ve hastalar 112 ekipleri ile İl Özel İdaresi Karla Mücadele ekiplerimiz tarafından kurtarılıyor. Gelen ihbarlara anında müdahale ediyoruz. Doğan köyünde doğum sancısı çeken hastamız ilçeye güvenli bir şekilde ulaştırıldı. Geçittepe grup köy yolunda mahsur kalan koyun sürüsünü taşıyan araçta kurtarılarak güvenli bir şekilde ilçeye ulaştırılmıştır. Toplamda 9 köy yolumuz ulaşıma kapanmıştır. Bu köy yollarımızın açılması için ekiplerimiz var güçleri ile çalışmaktadır” dedi.

Paylaş

Comments are closed.