son dakika

KESK ŞUBELER PLATFORMUNDAN BASIN AÇIKLAMASI

Nisan 13, 2016 | by kanal56
KESK ŞUBELER PLATFORMUNDAN BASIN AÇIKLAMASI
Güncel
0

Kamu Emekçileri Sendikası Platformu tarafından yapılan basın açıklamasında sur kamu  görevlisinin açığa alındığı bazılarının ise il dışına sürgün edilmesini eleştirildi.

KESK Platformu sözcüsü Serdar Butur tarafından okunan açıklamada şöyle denildi;”Ülkemizde son yıllarda yaşanan anti-demokratik uygulamalardan tüm yerellerin olduğu gibi ilimizin payına da büyük oran düşmekte. Demokrasiyi belli aralıklarla seçim yapma olarak topluma empoze etmeye çalışan siyasal iktidar demokrasinin diğer ilke ve araçlarını hiçe saymaktadır.

Son bir yıl içerisinde çoğunluğu sendikal faaliyetlerden olmak üzere birçok arkadaşımız hakkında hem adli hem idari soruşturmalar açılmış ve bu soruşturmalar neticesinde SES şube Eş başkanımız Mehmet ALANÇ açığa alınmış, Hacı AKCAN Mardin’e, Hatice TAŞKIRAN Giresun’a sürgün edilmiştir.

Sendikal hakların kullanılması, basın açıklamalarının yanı sıra düşünce ve ifade özgürlüğü kapsamında mahkemelerce değerlendirilmiş sosyal medya paylaşımları suç kapsamında değerlendirilip adli ve idari soruşturmalara tabi tutuluyor.

Demokrasi ve Hukuk devletinin garanti altına aldığı bu temel hakların suç kapsamında değerlendirilmesi ülkemizi özgürlükler açısından tehlikeli bir yola savurmaktadır.

M2U02108.MPG_snapshot_00.09_[2016.04.13_19.08.06] M2U02113.MPG_snapshot_00.02_[2016.04.13_19.07.27]

Paylaş

Comments are closed.