son dakika

KANAL 56 TELEVİZYONU YÖNETİM KURULU BAŞKANI NEJDET KUZU, “DARBE GİRİŞİMİNDE ÖZELLİKLE GÖRSEL BASININ ÖNEMİ ORTAYA ÇIKTI” DEDİ.

Temmuz 29, 2016 | by kanal56
KANAL 56 TELEVİZYONU YÖNETİM KURULU BAŞKANI NEJDET KUZU, “DARBE GİRİŞİMİNDE ÖZELLİKLE GÖRSEL BASININ ÖNEMİ ORTAYA ÇIKTI” DEDİ.
Güncel
0

15 Temmuz gecesi FETÖ Terör örgütü mensuplarınca ülkemizde yapılmak istenen darbe girişimi ile ilgili olarak bir yazılı bir açıklama yapan Kanal 56 Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Nejdet Kuzu bu başarının elde edilmesinde, her yerde ve her ortamda mesajları halka anında ileten görsel basının çok büyük bir payının bulunduğunu belirtti.

Darbe girişiminin,  halkımızın yöneticileri ile birlikte şehitlik mertebesine ulaşabilmeyi göz önünde bulundurarak darbecilere karşı çıkması sonucu başarısızlığa mahkum edildiğinin altını çizen Kuzu, bu olayda şehit olan güvenlik güçlerine ve vatandaşlara Allah’tan rahmet, kederli ailelerine de başsağlığı diledi. Bu elim ancak sonucu mutlu olan olayda yaralananlara da acil şifalar dileyen Kuzu “FETÖ/ PDY terör örgütünün bu acımasız darbe girişimini ülke olarak; vatandaş, yönetici ve sağduyu sahibi güvenlik güçlerimizin bir olup anında kenetlenmeleri sayesinde atlattık. Böyle durumlarda saatlerin değil dakikaların bile çok önemli olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda iletilmek istenen mesajların vatandaşın bulunduğu her ortamda anında ulaştırılmasını sağlayan görsel medyanın önemi bir kez daha ortaya çıktı.Görsel basın, mesajları ve gelişmeleri canlı olarak anında yansıtarak bu başarılı sonucun alınmasında büyük bir paya sahiptir. Örneğin Kanal 56 televizyonu olarak, iki yıl önce Botan Çayında meydana gelen boğulma olayı başta olmak üzere birçok toplumsal olayda üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirerek, halkımızı bilgilendirmiş ve bilgi kirliliğinden kurtarmıştık” dedi.

7b282e27-64ff-4520-ad38-5bd5eee0d903

Paylaş

Comments are closed.