son dakika

KADINLAR İÇİN BÜYÜK YENİLİK SİİRT’TE KADIN YAŞAM MERKEZİ KURULUYOR

Ağustos 9, 2018 | by kanal56
KADINLAR İÇİN BÜYÜK YENİLİK SİİRT’TE KADIN YAŞAM MERKEZİ KURULUYOR
Güncel
0

Siirt’te, kadınların sportif ve sosyal aktivitelerini  gerçekleştirebileceği ; Kadın Sosyal Yaşam ve İş Geliştirme Merkezi açılıyor.
Kadınların sosyalleşme,iş ,eğitim ve birçok konuda güzel imkamlar sağlayacak proje için 17 dönüm arazinin yer teslimi yapıldı. Afetevler Mahallesi Kurtalan Caddesi üzerinde bulunan eski otogar arazisinde yapılacak olan Kadın Yaşam Merkezi’nde kadınların sosyo-ekonomik gelişimlerini sağlayarak, toplumsal yaşama katılımlarının arttırılması amaçlanıyor.

Siirt Belediye Başkanı Ceyhun Dilşad TAŞKIN, kadınların sosyal yaşamın en önemli unsurlarından olduğunu, kadının mutlu, huzurlu ve sağlıklı olmasının toplumunun huzurlu olması anlamına geldiğini söyledi.

Kadın Yaşam Merkezinde düzenlenecek;takı tasarım, hediyelik eşya  vs. eğitim kurslarıyla boş zamanlarını değerlendirip, yeni hobiler edinecek kadınlar. Okuma – yazma, beden dili, diksiyon, motivasyon, Kur’an-ı Kerim, aile içi iletişim gibi kurslar verilecek. Kapalı havuz, hamam, buhar odası, sauna, masaj odaları, sinema salonu, sergi salonu, kreş, ve spor salonlarında merkezde bulunacak diğer aktiviteler arasında.

Paylaş

Comments are closed.