son dakika

KADIN STK’LAR ARASINDA İLETİŞİM AĞI  KURULUYOR

Aralık 6, 2018 | by kanal56
KADIN STK’LAR ARASINDA İLETİŞİM AĞI  KURULUYOR
Güncel
0

 

Diyarbakır’da faaliyet gösteren Doğu ve Güneydoğu İş Kadınları Derneğinin oluşturmaya çalıştığı “Doğu ve Güneydoğu Kadın Sivil Toplum  Kuruluşları Arasında İşbirliği ve Ağ Oluşturulması”projesinin Siirt toplantısı gerçekleştirildi.Kısa adı DOGUNKAD olan derneğin başkan vekili Sevim Vural, amaçlarının bölgedeki kadın sivil toplum kuruluşlarının sayısını arttırmak ve önlerini açmak olduğunu belirtti.

Diyarbakır Ticaret Odasının da desteği ile düzenlenen toplantı Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı konferans salonunda gerçekleştirildi. Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Abdülkadir Demirhan, kadınların iş hayatında yer almalarını önemsediklerini belirterek, böyle bir projeye ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Siirt Ticaret Odası Meclisi üyesi Elif Tren, yaptığı konuşmada bayanların iş hayatına atılmalarının önemine değindi.

Dernek Başkan Vekili Sevim Vural, bu proje ile kadınların kurduğu sivil toplum kuruluşları arasında işbirliği ve iletişimi kurmayı amaçladıklarını belirtti. Vural “Özellikle kadına dair üretilen politikaların azlığı, kadının temsil düzeyi ve buna paralel kadınların karşılaştığı sorunlardan dolayı yeterince etkin değiliz. Kadın sivil toplum kuruluşları olarak sadece kendi faaliyet alanlarımız üzerinden görünür olmaya çalışıyoruz.” dedi.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası adına konuşan Nevin İlde ,projenin tanıtımını yaptı.

Dicle Kalkınma Ajansı Siirt Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Erdal Özçelik yaptığı konuşmada başta ajans olmak üzere değişik kurumların kadın girişimcilere verdiği destekleri anlattı ve ajansa başvuracak kadın girişimcilere her türlü rehberliği yapacaklarını söyledi.

Paylaş

Comments are closed.