son dakika

KAÇAK SU İLE MÜCADELE DEVAM EDİYOR

Ağustos 18, 2017 | by kanal56
KAÇAK SU İLE MÜCADELE DEVAM EDİYOR
Güncel
0

Siirt Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğüne bağlı ekipler, şehrin tüm bölgelerinde Kaçak Su kullanımını sıkı takibe aldı. Su ve Kanalizasyon Müdürlüğüne bağlı ekipler, kaçak su konusunda her gün değişik saat ve bölgelerde denetimlerini sürdürüyor. Yaklaşık 4 aydır yapılan denetimlerde yaklaşık 1000 civarında kaçak su kullanan vatandaşın suyu kesildi.


Siirt’te kurak geçen yaz mevsimi nedeniyle meydana gelen su sorununun fazla yaşanmaması için kaçak su ekipleri, sahada yaptıkları çalışmalarda kaçak yollarla şehir içme suyunu kullanan kişilere göz açtırmıyor.

Konutlarda kaçak su kullanımı ve içme suyunun bahçe sulamasında kullanılmasını engellemek amacıyla denetimleri arttırdıklarını belirten Siski Müdürlüğü, içme suyunun bahçe sulamasında kullanılması ve konutlardaki kaçak kullanımlar ilimizde dönem dönem su sıkıntısının yaşanmasına yol açıyor. Yapılan denetimlerde bugüne kadar yaklaşık 1000 civarında kanunlara aykırı şekilde kaçak su kullananların suyu kesildi.

Kaçak su ile mücadeleye devam edildiği ve vatandaşlardan gelen ihbarların anında değerlendirildiği kaydedilerek, İçme suyunda kaçak ve israfın önlenmesi amacıyla geniş kapsamlı çalışma yapılmaktadır. Apartmanların, müstakil evlerin bodrum ve çatı katlarına varana kadar kaçak su araması yapılıyor. Böylelikle içme suyunu sayaçsız ve kaçak olarak kullananlara göz açtırılmıyor. Kaçak su kullanımını önlemek için yasal olarak ne gerekiyorsa yapılmaktadır. Bu yüzden kaçak su kullananlara kesinlikle göz açtırmayacağız ifadeleri kullanıldı

Kaçak su kullanımının önüne geçmek için başlatılan sıkı denetimlerin devam ettiği belirtilirken kaçak su kullanan kişileri Siirt Belediyesi Alo 185 veya 0 (484) 223 22 60 No’lu telefonunu arayarak veya Siski Müdürlüğüne Şikayetlerini yapmaları önemle destek sağlayacaktır.

1 (2) 1 (3) 1 (4)

Paylaş

Comments are closed.