son dakika

KAÇAKÇILIK VE MUHİMMAT

Haziran 3, 2015 | by kanal56
KAÇAKÇILIK VE MUHİMMAT
Güncel
0

JANDARMA’DAN SİGARA KAÇAKÇILARINA BÜYÜK DARBE

Siirt İl Jandarma Komutanlığı ekipleri sigara kaçakçılarına aman vermiyor.

Gerçekleştirilen iki ayrı operasyonda 2 araç içerisinde piyasa değeri 506 bin TL olan 126 bin 500 paket kaçak sigara ele geçirildi.

Şüpheli dört  şahıs hakkında, Cumhuriyet savcısının talimatları ile yasal işlem başlatılırken, ele geçirilen kaçak sigara muhafaza altına alındı.

KAÇAK SİGARA (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ERUH İLÇE KIRSALINDA HAVAN MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ

Ayrıca Eruh İlçesi, Görendoruk Köyü, Ziyaret Tepe mevkiinde çalıların arasına gizlenmiş vaziyette, patlamamış vaziyette dört (4) adet 60 mm’lik Havan mühimmatı, bir (1) adet 81 mm’lik Havan mühimmatı ve bir (1) adet Anti Tank Roket mühimmatı ele geçirildi.

Olayla ilgili Eruh Cumhuriyet Savcılığına bilgi verilerek, adli tahkikata başlandı.

Mühimmat (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JANDARMADAN UYARI!

“Başta çobanlar ve çocuklar olmak üzere, çeşitli nedenlerle arazide dolaşan vatandaşlar tarafından bulunan patlayıcı maddeler, ehil olmayan kişilerce kurcalanmaları neticesinde patlayarak, ölüm ve sakat kalma ile sonlanan üzücü olaylara ve hayvanların telef olmasına sebep olabilmektedir.

Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin korunması maksadıyla, arazide bulunan yabancı cisim veya patlamamış mühimmata kesinlikle dokunulmaması, yerinden oynatılmaması ve derhal 156 Jandarma imdat telefonunun aranarak haber verilmesi gerekmektedir.

Paylaş

Comments are closed.