son dakika

İTFAİYE YANGIN ALANINA GİREMEDİ, UZATILAN HORTUMLA MÜDAHALE EDİLDİ

Ekim 8, 2018 | by kanal56
İTFAİYE YANGIN ALANINA GİREMEDİ, UZATILAN HORTUMLA MÜDAHALE EDİLDİ
Güncel
0

Siirt’te lüks restoranda çıkan yangın, hasara neden oldu.


Kentin işlek caddelerinden Güres’te faaliyet gösteren restoranın müdüriyetinde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alevler, restoran bölümüne sıçradı. Kısa sürede olay yerine gelen belediye ve Siirt Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, yangının çıktığı alana girmekte zorluk çekti.
Daha önce Kanal56 TV ve Haber56 Gazetesi ekibi olarak haberini yaptığımız bölgede itfaiyenin giremez raporunu kamuoyuna bildirmiştik.
Nitekim çıkan yangından da anlaşılacağı üzere ekipler olay yerine girmekte oldukça zorluk çektik. Yangına müdahale ancak uzatılan hortumla edildi.


Yangın nedeniyle restoranda büyük çapta hasar meydana geldi. Görgü tanıklarından Murat Oğuz, gazetecilere yaptığı açıklamada, evde maç izlerken duman kokusu alınca balkona çıktığını söyledi.
Daha önce Haber56 gazetesi ve Kanal56 TV olarak gündeme getirdiğimiz yangının yaşandığı bölgede yapı inşaat sıkıntısı yaşanmış ve orada inşaat yapılması halinde olası çıkacak yangına itfaiye ekiplerinin müdahale edemeyeceği düşüncesiyle mahalleliler protesto eylemi gerçekleştirmişti.

 

Paylaş

Comments are closed.