son dakika

İNTİHAR EDEN YARBAY ÖNDER’İN AMCASINDAN SİİRT’E ÖVGÜLER

Temmuz 30, 2016 | by kanal56
İNTİHAR EDEN YARBAY ÖNDER’İN AMCASINDAN SİİRT’E ÖVGÜLER
Güncel
0

Darbe girişimini engelleyemediği  gerekçesiyle girdiği ruhsal bunalım sonucu intihar eden 3.Komando Tugay Komutanlığında görevli Albay Levent Önderin amcasından Siirt valililiğine ve Siirt”e övgüler.

Samsun da yayınlanan Samsun Kent  Haber Gazetesini  ziyaret eden yarbay Levent Önder’in amcası emekli astsubay Rafet Önder, yaptığı açıklamada olaya değindi ve Siirt valisi ile Siirt halkına teşekkür etti.

Amca Önder “ Bu acı olay bizi çok derinden sarstı.  Benim yeğenim yarbay Levent Önder kendini vatanına, milletine, bayrağına adamış tam bir vatansever askerdi. Görev yaptığı birlikte hainler o kadar çoktu ki onları durdurmaya ve olayları önlemeye gücü yetmedi. O hainlerin başını ihbar edip yakalattırarak, vatana hizmetin en büyüğünü yaptı. Daha sonra o birlikteki emir komuta yeğenim Levent Önder’e verildi. Ancak emrindekilerin birçoğu hainlerden yana çıkınca ortamı düzeltmeye gücü yetmedi ve kendisine verilen bu kutsal görevi yapamamanın üzüntüsüyle ruhsal çöküntüye girip canına kıydı. Yarbay Levent Önder bizim ve askeri camianın nazarında şehit olmuştur. Çünkü vatanı için canına kıydı. Bu olayın başından sonuna kadar bizleri yalnız bırakmayan  CHP Milletvekili Hayati Tekin’e, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’a Merkez Komutanlığı ve askeri camiaya, CHP Samsun il Başkanı Tufan Akcagöz’e, MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin’e, Meclis üyesi Erkan Akyüz’e müftülüğe, tanıdık tanımadık dostlarımıza ve halkımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Yaşanan bu acı olay ile ilgili ilk baştan olayı öğrenip ve gereken her türlü doğru açıklamayı yapan Siirt Valisine, evladımızı bayrağa sarıp Siirt’ten Samsun’a kadar getiren silah arkadaşlarına ve evladımızı kendi kardeşi ve evladı sayarak halen acımızı paylaşan Siirt halkına da sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Ama söylemeden edemeyeceğim. Bu büyük acımızı yaşarken Samsun’da bir çok protokol üyesi  sivil toplum örgütlerinden hiç kimse yanımızda olmadı, acımızı paylaşmadı. Bir telefon  dahi etmediler. Ne düşündüler bilemem. Ama benim yeğenim bin vatan sever olarak canını  verdi. Bunu da devletin Siirt Valiliği bir kahraman olarak açıkladı. Aksi bir açıklama hiç bir  yerden gelmedi. Nedense Samsun halkı Siirt halkı kadar bu vatan sever evladına sahip  çıkamadı. Bütün bunları duygusallıktan söylemiş olabilirim. Beni bağışlayın.

Allah başta Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve hükümetimize güç kuvvet versin ki bu hainler emellerine ulaşamasın.” Dedi.

34324234

Paylaş

Comments are closed.