son dakika

İNSANSIZ HAVA ARAÇLARI GÖREVDE

Ocak 21, 2020 | by kanal56
İNSANSIZ HAVA ARAÇLARI GÖREVDE
Güncel
0

HUZUR KENTİ SİİRT DAHA GÜVENDE

Siirt İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı olarak görev yapan İnsansız Hava Araçları Büro Amirliği kentin huzuru için yoğun bir mesai harcıyor.

Konu ile ilgili olarak valilikten yapılan açıklamada son teknoloji 13 insansız hava aracı ile kentin huzurunun sağlanmasına katkıda bulunulduğu belirtilerek şöyle denildi” En son teknoloji ve gece görüşüne sahip 13 adet insansız hava aracı, 9 personel ile 24 saat esasına göre görev yaparak, gerçekleştirilen uçuşlarla kentin genel güvenliğini hem karada hem de gökyüzünde sağlıyor.

İl genelinde terörle mücadele, narkotik suçlarla mücadele, yasadışı göç ve göçmen kaçakçılığıyla mücadele, asayiş, trafik, toplumsal olaylar, kritik malzeme nakli, gösteri/tatbikat, eğitim, özel harekât unsurlarının operasyon bölgelerine nakli, her türlü operasyonel görüntüleme, gibi alanlarda faaliyet yürüten “Siirt Emniyet Müdürlüğü, İnsansız Hava Araçları Büro Amirliği”,  başarılı çalışmalara imza atarak, havadan güvenliği sağlamak için yoğun mesai harcıyor.

Drone ile insansız hava araçları büro amirliği personeli ile birlikte havadan kural ihlali yapan sürücüler tek tek belirlenerek, ileri bir noktada bekleyen trafik ekiplerine plakası bildirilerek cezai işlem uygulanmış ve sürücülere kural ihlalleri konusunda yeterli bilgilendirme yapılmış ve drone ile yapılan tespit görüntüsü izletilmiştir.

Siirt İl Emniyet Müdürlüğü olarak, huzur ve güven ortamının devamlılığı, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla 2019 yılında olduğu gibi bu yıl da çalışmalarımız havadan ve karadan tüm hızıyla devam edecektir.

Tarihi ve doğal güzellikleri ile bölgesinin en önemli turizm şehirlerinden biri olan huzur kenti Siirt için çalışıyoruz.”

 

Paylaş

Comments are closed.