son dakika

İLGİLİ KURUMLARIN KATILIMIYLA SİİRT’TE “MASABAŞI” TATBİKATI

Kasım 8, 2018 | by kanal56
İLGİLİ KURUMLARIN KATILIMIYLA  SİİRT’TE “MASABAŞI” TATBİKATI
Güncel
0

 

Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında, Siirt İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce (AFAD) 2018 Yılı “masabaşı” tatbikatı yapıldı.

Siirt Belediyesi konferans Salonu’nda, kentte meydana gelebilecek 7 şiddetindeki bir deprem sırasında nelerin yapılması  gerektiği ve alınabilecek önlemler hakkında AFAD yöneticileri ile ilgili kamu kurumu ve kuruşlarının temsilcilerinin katılımıyla tatbikat yapıldı.

Tatbikata katılan kurum yöneticileri, depremde koordinasyonun daha etkin sağlanması amacıyla üzerlerine düşen görevleri anlattı.

AFAD İl Müdürü Cahit Akkoyun, yaptığı açıklamada, kentte 7 şiddetinde bir deprem meydana gelmesi halinde hazırlanan senaryo gereği, kamu kurum ve kuruşlarının yapması gereken konuların üzere toplandıklarını söyledi.

Masabaşı tatbikatının amacından da söz eden Akkoyun, “Bu tatbikatla afet ve acil durumlara ilişkin müdahale çalışmalarında görev alacak hizmet grupları ve koordinasyon birimlerine ait rolleri ve sorumlulukları tanımlamak, afet öncesi, sırası ve sonrasındaki müdahale planlaması temel prensip olarak amaçlanmıştır.” dedi.

Paylaş

Comments are closed.