son dakika

İLÇE OTOGARI ORTADAN KALKIYOR

Mayıs 29, 2017 | by kanal56
İLÇE OTOGARI ORTADAN KALKIYOR
Güncel
0

Siirt’te ulaşımda ciddi anlamda büyük bir sorun yaratan ve trafiği aksatan ilçe otogarı şehir merkezinden taşınıyor. İlçe otogarın taşınmasıyla, trafikte ve çevre kirliliği konusunda ciddi bir rahatlama olacak.

Siirt kent merkezinde bulunan ve ulaşımda trafiği aksatan ilçe otogarı şehir merkezinden taşınarak yeni otogarına yakın bir araziye konuşlandırılacak. Trafik aksaklığıyla birlikte çevre kirliliğine de neden olan ilçe otogarın taşınmasıyla kentte trafikte oldukça bir rahatlama olacak, Siirt’e güzel görünüm elde edilecek.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, ilçe otogarının yakın zamanda taşınacağı belirtti. Taşkın,” şehir otogarının canlanması ve çevre kirliliğinin önlenmesi ve trafiği büyük ölçüde aksatan belediye binasının arka tarafındaki ilçe otogarını, şehirlerarası terminalin yanındaki belediyeye ait araziye belli bir düzenleme yaparak taşıyacağız. Şehirlerarası ve ilçe otogarların planlamalarıyla birlikte Siirt’te trafikte ve çevre kirliliği konusunda ciddi bir rahatlama olacak. Eski ilçe otogarda modern çok katı otopark yapılacak.”dedi.

Başkan Vekili Taşkın, ilçe otogarının yakın zamanda kaldırılacağını bildirildi.

 

Paylaş

Comments are closed.