son dakika

İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

Haziran 29, 2017 | by kanal56
İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR
Güncel
0

Siirt Belediyesi, hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte sivrisinek, karasinek ve haşerelere karşı yürüttüğü ilaçlama çalışmalarını hızlandırdı.

Siirt Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, mahallelerdeki mesire alanları, parklar, bodrum katları, çöp toplama alanları, hayvan barınakları ve kanallarda ilaçlama çalışmalarına devam ediyor. Ekipler, ilaçlama çalışmalarında araç, ULV cihazları, sırt atomizerleri ve sırt pompalarını kullanıyor.

Teknik donanımlı araçlar ve deneyimli elemanlarla yürütülen ilaçlama çalışması, insan sağlığına zarar vermeyen ilaçlarla gerçekleştiriliyor. Genel ilaçlamanın yanı sıra, sivrisinek ve karasinek larva mücadelesi ve gece sivrisinek ilaçlama çalışması yapan ekipler, dezenfekteye de özen gösteriyor.

Gece sivrisinek ilaçlama, sivrisinek ve karasinek larva ilaçlama, genel ilaçlama çalışması yapan ekipler, halkın şikayetlerini de ivedi bir şekilde değerlendirerek, sonuçlandırıyor. İlaçlama çalışmaları çerçevesinde il merkezinde bulunan ahırlar ve çöp konteynır kutuları da ilaçlanarak sivrisineklere karşı da mücadele ediliyor.

Siirt Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, kente ilaçlama konusunda hiçbir sorununun yaşanmaması için tüm ekiplerin çalışmalarını aralıksız yürüttüklerini belirterek, yapılan çalışma ile vatandaşların, park, bahçe ve yeşil alanları daha rahat bir şekilde kullanabilecekleri belirtildi.

1 (4) 1 (9) 1 (20) 1 (13)

Paylaş

Comments are closed.