son dakika

HUDER SİİRT İL TEMSİLCİLİĞİ OLUŞTURULDU 

Şubat 10, 2016 | by kanal56
HUDER SİİRT İL TEMSİLCİLİĞİ OLUŞTURULDU 
Güncel
0

Hukuki Araştırmalar Derneği Siirt temsilciliği oluşturuldu. Siirt il temsilcisi Avukat Murta Bülbül başkanlığında Av. Ayşe Ekinci, Av Sinan Ay ve Avukat  Bahri Caner Özturan dan oluşan heyet televizyonumuzu ziyaret etti.

Hukuki            Araştırmalar Derneği Başkanı Murat Bülbül, derneğin 1988 yılında Ankara’da kurulduğunu, Türkiye’deki en köklü ve en yüksek üyeye sahip olduğunu belirtti Türkiye’de 60’ın üzerinde ilde, Avrupa’da ise 10 civarında ülkede teşkilatları ve gönüllüleri ile faaliyetlerine istikrarlı olarak devam edebilen en önemli sivil hukuk kuruluşu olduğunu belirten Bülbül “HUDER Yönetim Kurulu tarafından 2016 yılı Şubat ayında Siirt İl Temsilciliğine atanmam ile derneğimiz Siirt’te de faaliyetlerine başlamıştır. HUDER, aynı zamanda ilimizde hukuk alanında faaliyet gösteren ilk dernek vasfını da kazanmıştır. Üyeleri çoğunlukla hukukçulardan oluşan Hukuki Araştırmalar Derneği Bu bağlamda yalnızca bir sivil toplum örgütü değil aynı zamanda Türkiye’deki hukuksal yapının değişim ve dönüşümüne liderlik edecek bir sosyal harekettir. Batının tahakkümü ve etkisiyle ülkemizde oluşturulmuş olan bozuk hukuk sistemi yerine, evrensel hukuk ilkeleriyle birlikte bizi biz yapan değerlerimize uyumlu yeni bir anayasa ve sistem kurma arayışlarını destekleyen ve yapıcı katkı sunmayı hedefliyoruz ayrıca hukukla ilgili meselelere kurumsal bir bakış açısı getirmek ve bu konularda farkındalık oluşturma gayreti içindedir.  HUDER, adaletin yer yüzünde hakim olması idealinin bir gereği olarak geçmişten bu yana insan hakları ihlallerine karşı duyarlı olmuş, mazlumların gönüllü savunuculuğunu üstlenmiş olup, bu konuda üstlendiği misyonunu sürdürmeye devam da edecektir.” Dedi.

Yönetim Kurulu Başkanımız Nejdet Kuzuda ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek dernek temsilcilerini kutladı.Hukukun herkese lazım olduğunu belirten Kuzu, “Hukuk alanında ilimizde ilk sivil toplum kuruluşunu büyük bir memnuniyetle karşılıyoruz. Hukuk hepimize gerekli olan ve saygı duymamız gereken bir konudur.Bu nedenle bu alanda yapılacak çalışmaları destekleyeceğiz.Kendilerini kutluyor ve başarılar diliyorum.” Dedi.

Ca2xpuOWwAEdwQ0

 

Paylaş

Comments are closed.