son dakika

HEP BİRLİKTE O COŞKUYU YAŞADIK

Nisan 23, 2019 | by kanal56
HEP BİRLİKTE O COŞKUYU YAŞADIK
Güncel
0

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ülke genelinde düzenlenen törenlerle kutlanıyor. Siirtteki tören Atatürk Stadyumunda gerçekleştirildi.

Yaklaşık on günden beri etkili olan yağışın yerini nispeten açık bir havaya bırakmasından yararlanan Siirt’liler Atatürk Stadyumunu doldurdu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Vali Ali Fuat Atik bayrama katılan öğrenciler ile vatandaşların bayramını kutladı. Milli Eğitim Müdürü İsa Güneş törende yaptığı konuşmada bayramın önemine değindi. Çocuklara seslenen Güneş “Her şeyin en güzeline layık olan sizler okuyan araştıran düşünen sorgulayan bilimi ve teknolojiyi yararlı bir biçimde kullanan milli ve manevi değerlerine bağlı insan haklarına saygılı evrensel insani değerleri benimsemiş kendine güvenen bireyler olarak yetiştiğiniz müddetçe ülkemiz ve insanlık adına büyük bir güvence olacağınızı aklınızdan çıkarmayınız.” dedi.

Öğrenciler tarafından okunan günün anlam ve önemine ilişkin şiirlerin ardından bayram töreni çeşitli yörelerin kıyafetlerini giyinmiş öğrencilerin dans ve folklor gösterileri ile devam etti.Öğrenciler arasında düzenlenen çuval balon patlatma yarışmaları ile sportif gösteriler de büyük  ilgi çekti. Vali Atik ve diğer protokol üyelerinin öğrencilerle birlikte Hayat Bayram Olsa” adlı parçayı seslendirmeleri  törenin ilgi  çeken bir başka noktası oldu.

Bayram töreni bayram nedeniyle öğrenciler arasında düzenlenen resim şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.

     

Paylaş

Comments are closed.