son dakika

HEMŞERİMİZ DR. UFUK KUZU’NUN BÜYÜK BAŞARISI

Ekim 27, 2016 | by kanal56
HEMŞERİMİZ DR. UFUK KUZU’NUN BÜYÜK BAŞARISI
Güncel
0

Bitlis Devlet Hastanesi’nde Gastroenteroloji Uzmanı olarak görev yapan Dr.Ufuk Barış KUZU büyük bir başarıya imza attı. Dr, KUZU ülkemizde çok az merkezde yapılabilen   Endoskopik Retrograd Kolanjio-Pankreatografi (ERCP) ameliyatını yaptı.

Bitlis Devlet Hastanesi Başhekimi Adnan Budak yapılan ameliyatın ancak büyük sağlık merkezlerinde yapılabildiğini belirtti. Dr. Budak, “Bu işlem Türkiye genelinde belli sayıda merkezlerde, genellikle tıp fakültelerinde ve eğitim araştırma hastanelerinde yapılmaktadır. Çevre illerden artık hasta kabulüne başlayacağız.” Dedi.

Hemşerimiz  Gastroenteroloji Uzmanı Ufuk Barış KUZU ise, hastanede ilk defa ERCP işlemi yaptıklarını ve hastanın durumunun iyi olduğunu ve bundan sonrada bu tür ameliyatları gerçekleştireceklerini söyledi.

Dr. KUZU, “Hastaların safra ve pankreas yollarında taş ve tümör gibi nedenlerle daralması veya tıkanması meydana gelebilmektedir. ERCP dediğimiz işlemlerde bu safra taşlarını endoskopik olarak ameliyatsız alınabilmektedir. Daha önce büyük merkezlerde yapılan ERCP işlemi, şu anda Bitlis Devlet Hastanesinde yapılabilmektedir.” ifadelerini kullandı.

Hasta ise, yapılan işlemden memnun kalarak, doktor ve hastane yönetimine teşekkür etti.

 

Paylaş

Comments are closed.