son dakika

HAYVAN PAZARINDAN ÇOCUK PARKINA

Haziran 16, 2017 | by kanal56
HAYVAN PAZARINDAN ÇOCUK PARKINA
Güncel
0

Siirt Belediyesi mahallelere yeni parklar kazandırmaya devam ediyor. Siirt Belediye Başkanlığı tarafından kent genelinde gerçekleştirilen çalışmalarla yeni parkların yapımına devam ediyor. Daha önce Hayvan pazarı olarak kullanılan alan şehir dışına çıkarılarak, yerine mahalle sakinlerinin rahat bir nefes alacağı, yeşil alan üzerinde oturabileceği, çocukların da gönüllerince oynayabileceği çocuk parkına dönüşüyor.

Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın tarafından verilen talimatlar sonucu Çal Mahallesinde bulunan Hayvan Pazarı Gökçebağ yolu üzerinde kurulan yeni yerine taşındı. Çal mahallesinin en büyük eksikliğinden biri olan yeşil alan ve çocuk parkı eksikliği hayvan pazarının oradan kalkmasının ardından nihayet son buluyor.

Siirt Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından 6 dönüm olan eski hayvan pazarının yerine yeşil alanı bol olan çocuk parkının yapım çalışmalarına başlandı. Yürütülen park yapım çalışmalarında, öncelik olarak çocukların sağlıklı bir şekilde oyun oynayabilecekleri oyun alanları, yetişkinlerin rahat bir şekilde dinlenebilecekleri yeşil alan, bank ve kamelyalar yer alacak.

Yeni parkın tamamlanmasıyla birlikte mahalle sakinleri dinlenip nefes alabilecekleri bir alana, çocuklar ise doyasıya eğlenecekleri yeni bir oyun alanına kavuşacak. Çal Mahallesinde yapımına başlanan yeni park çalışmalarının kısa sürede tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulacağı belirtildi.

thumbnail_IMG_1282 thumbnail_IMG_1284 thumbnail_IMG_1291

Paylaş

Comments are closed.