son dakika

HAYIRSEVER İŞADAMI ALP SİİRT’İ İYİ TANITMAK BİZ SİİRTLİLERİN GÖREVİDİR

Aralık 27, 2017 | by kanal56
HAYIRSEVER İŞADAMI ALP SİİRT’İ İYİ TANITMAK BİZ SİİRTLİLERİN GÖREVİDİR
Güncel
0

Tillo’da İbrahim Hakkı HZ bin eserlerinin sergilendiği müzeyi restore eden hayırsever iş adamı hemşerimiz Cumhur Alp Siirt’in Turizm açısından büyük bir potansiyeli olduğunu belirterek bu durumu göz önünde bulundurarak ilimiz tanıtmanın görevimiz olduğunu belirtti.

Halen Mersin’de yaşamını sürdüren Alp Haber 56 ya açıklamalarda bulundu.

İşadamı Alp 1942 doğumlu olup kendisinin de doğma büyüme Siirtli olduğunu belirterek şunları söyledi; “Diyarbakır’da imar müdürlüğü yaptım. Sonra Mersin’de bayındırlık müdürlüğü yaptım ayrıldım serbest Müteahhitlik yaptım. Sonra da Türkiye çapında iş yapan 7 firmaya sahibim çocuklarım işimi devam ettiriyor. Ben emekliyim inancım var ve Siirt çok önemli bir inanç merkezi. Tillo evliyalar Diyarı etraftaki ziyaretlerin tanıtımı Siirt için önemli bir özelliktir. Siirt bir din Merkezi olma potansiyelindedir. Siirt bir inanç turizm merkezi olması gereken bir ildir.

“ÇOK KIYMETLİ ESERLER BİTMEYE KAYBOLMAYA VE YOK OLMAYA YÜZ TUTMUŞTU”

onu iyi tanıtmak  Biz Siirtlilerin görevidir. Bir Siirtli olarak bu inanç içindeyiz. Ben gezerken burada İbrahim hakkı Hazretlerinin eserlerini gelip ziyaret edince utanç duymuştum Çok kıymetli eserler bitmeye kaybolmaya ve yok olmaya yüz tutmuştu bunun ıstırabını duydum ve ben dedim ki bu benim görevim. Hiçbir kimseden beş kuruş istemem en kıymetli dolapları en kıymetli malzemeleri kullanarak İbrahim hakkı Hazretlerini o eserlerinden muhafazasında hakkım olacağına inandığım ve Çocuklarımla beraber biz bunu yapacağız dedik. Çok şükür Allah’a Allah da bize kısmet etti. ne lazımsa bakın ne lazımsa en son sistem ve en son modellerle en kıymetli malzemeleri kullanarak bu İbrahim hakkı Hazretleri nesillerin ve arkasında muhafazasında birazcık tuzumuz olduysa çok mutlu olduk sizlerin vasıtasıyla tüm hemşerilerime söylüyorum hepimiz Siirt’in bir inanç şehri olabileceğini inanarak onu idrak etmeli ve buralara Hepimiz beraber sahip olmalıyız evliyalar Diyarı Tillo’dan başlayıp Siirt’in bütün çevredeki ziyaretlerle beraber inanç turizmine açılması konusunda hepimiz üzerine düşeni yapmalıyız ben çünkü bunu yapmaktan dolayı çok büyük mutluluk duyuyorum. Hayırlı uğurlu olsun Allah cümlemize kısmet etsin bu tip hayırlı işler yapalım ”dedi.

 

Paylaş

Comments are closed.