son dakika

HALK EĞİTİMDEN YARARLI BİR KURS BAYANLARA YÖNELİK CENAZE YIKAMA KURSU SONA ERDİ

Nisan 12, 2019 | by kanal56
HALK EĞİTİMDEN YARARLI BİR KURS BAYANLARA YÖNELİK CENAZE YIKAMA KURSU SONA ERDİ
Güncel
0

Siirt Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü açtığı çeşitli alanlardaki kurslarla   ilimizin önemli bir ihtiyacına cevap veriyor.Müdürlüğün  açtığı bayanlara yönelik cenaze yıkama kursu sona erdi.

18 yaşını bitirmiş ve en az okuryazar olan bayanların katıldığı kursta; ölüm öncesi ve sonrası yapılacak olan işlemlerle, cenaze ile ilgili idari ve hukuki işlemler hakkında teorik ve uygulamalı eğitim verildi.

İlim Yayma Cemiyetinde hizmet binasında verilen kursu başarıyla bitiren 30 bayan kursiyer sertifika almaya hak kazandı.Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sıraç Butur son dönemlerde bayan cenaze yıkayıcısı konusunda sorun yaşandığını belirterek “Son dönemlerde ilimizde bayan gassal konusunda sorun yaşanıyordu. Yeterli sayıda bayan cenaze yıkayıcısı yoktu. Vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda bur kursu açarak bu alandaki eksikliği gidermeye çalıştık.” Dedi.

Butur, vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda, sosyal kültürel ve mesleki beceri ile hobiye yönelik değişik alanlarda kurslar açmaya devam ettiklerini sözlerine ekledi.

 

Paylaş

Comments are closed.