son dakika

HABER 56 GAZETESİNİN GÜNDEME TAŞIDIĞI KONU HAYATA GEÇİRİLİYOR

Temmuz 18, 2019 | by kanal56
HABER 56 GAZETESİNİN GÜNDEME TAŞIDIĞI KONU HAYATA GEÇİRİLİYOR
Güncel
0

ÇOCUK TRAFİK PARKI VE TRAFİK YAŞAM TÜNELİ KURULUYOR

 Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı İl Koordinasyon Kurulu, Vali Ali Fuat Atik Başkanlığında toplandı.Toplantıda, Haber 56 Gazetesinin gündeme taşıdığı trafikte bilinçlendirme çalışması için eğitim ve denetim konularından kararlar alındı.

Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Vali Atik’in yanı sıra İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Hilmi Atabay, İl Emniyet Müdür Vekili Sedat Özcan, ilgili kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, emniyet ve jandarma teşkilatı temsilcileri katıldı.

Toplantının açılışında İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü personeli tarafından trafik güvenliğine ilişkin yapılacak çalışmalar, alınacak tedbirler, kurumlara düşen görev ve sorumluluklar ile ilgili bir sunum yapıldı.

Trafik işaret ve işaretçilerine uymanın yasal bir zorunluluk olduğunu hatırlatan Vali Atik, özellikle trafik ihlali yapan kim olursa olsun kamu, özel hiç fark etmez, cezai ve hukuki yaptırımların mutlaka işletilmesi gerektiğini söyledi.

Trafik terörünün ancak tüm vatandaşlarımızın kurallara uymasıyla önlenebileceğine dikkat çeken Vali Atik, Trafik uygulamalarında vatandaşlarımıza devletimizin sıcaklığını, hoşgörüsünü iyi bir iletişim dili ile hissettirilmesinin önemine değindi.

Trafik Yaşam Tüneli Kuruluyor

Karayollarında Trafik Güvenliği konusunda eğitim çalışmalarının önemine vurgu yapan Vali Atik, ‘Çocuk Trafik Eğitim Alanı’ oluşturulması yönünde ilgililere talimat verdi. ‘Trafik Yaşam Tüneli’nin de bir hafta içerisinde kurulacağını ve eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarında kullanılacağını ifade etti.

Vali Atik, Kent Merkezinde trafik akışının engelleyen olumsuzlukların ortadan kaldırılması yönünde de ilgililere talimat vererek, denetimlerin sıklaştırılmasını istedi.

Toplantı, Kurul üyelerinin de gündem maddeleri hakkında görüşlerinin alınmasının ardından sona erdi.

Paylaş

Comments are closed.