son dakika

GÖNÜLLERE HİTAP ETTİLER

Şubat 27, 2017 | by kanal56
GÖNÜLLERE HİTAP ETTİLER
Güncel
0

ENSAR VAKFINDAN KURANI KERİM ZİYAFETİ

Ensar Vakfı Siirt Şube Başkanlığı tarafından düzenlenen bir etkinlikte çok sayıda hafız tarafından bir Kuran ziyafeti çekildi.

TÜGVA Konferans salonunda düzenlenen etkinlikte açılış konuşmasını yapan  şube başkanı Necmettin Çiçek, vakıf olarak amaçlarını anlattı ve vatanını seven dini ve ahlaki değerlere sahip bir nesil yetiştirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Vakfın çalışmalarını anlatan sinevizyon gösterisinin ardından  Bahçelievler Mahallesinde bulunan Ensar Camisi İmam Hatibi Ramazan Toprak hoca tarafından Kuranı Kerim tilavetine başlandı.Ramazan Toprak hocanın ardından  Suriyedeki iç karışıklıktan kaçarak Batman ilinde ikamet eden Emevi Camisi İmam Hatibi Münir Abdülcevad  tarafından Kuranı Kerim tilaveti gerçekleştirildi.

Kuranı Kerim Okuma Yarışması Dünya Birincisi İshak Danış’ın Kuranı Kerim tilavetinin ardından program Diyanet İşleri Başkanlığı Cami Hizmetleri Daire Başkanı Selahattin Çelebinin yaptığı dua ile sona erdi.

Programa Vali Mustafa Tutulmaz, milletvekili Prof.Dr.Yasin Aktay, belediye başkan vekili C.Dilşad Taşkın ve diğer davetliler katıldı. Etkinliği çok sayıda bayanda takip etti.C5nWhVFWUAEMLbO 28b27601-1f5a-42bd-bc72-1f137b7f380a

Paylaş

Comments are closed.