son dakika

GENÇLİK MERKEZİNDEN GÜZEL BİR HİZMET

Nisan 13, 2018 | by kanal56
GENÇLİK MERKEZİNDEN GÜZEL BİR HİZMET
Güncel
0

KURANI KERİMİ ÖĞRENİYORLAR


Gençlik Merkezince açılan Kuran-ı Kerim kursunda öğrenciler Kuran-ı Kerim öğreniyor ve bunun yanı sıra sosyal etkinliklere de katılıyor.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezindeki Kuran-ı Kerim kursuna 30 öğrenci katılıyor. Kursiyerler Gençlik Merkezinde  boks, okçuluk, dart, mini golf, langırt, basketbol ve badminton oynama fırsatı buluyor.

Kuran kursu eğitmeni Fatma Özbilici,  yaptığı açıklamada, öğrencilere kurs bitiminde sosyal faaliyetlere katılma imkanı sunduklarını söyledi.

Öğrencilerin Gençlik Merkezinde keyifli zaman geçirerek kuranı daha kolay öğrendiğini belirten Özbilici, şöyle konuştu:

“Bizim asıl hedefimiz Kuranı Kerimi hayatımızın merkezi haline getirmektir. Burada öğrencilerime Kuran-ı Kerimi öğretmekle birlikte manevi rehberlik öğretmeni görevini de yaptığıma inanıyorum. Dini dersler işliyoruz. Çocukları kurs bitiminde sosyal etkinlikler yapmaya teşvik ediyorum. Öğrencileri karikatür dersine yazdırdım. Basketbol, badminton gibi oyunlar da oynuyorlar. Dışarıda pikniğe çıkıyoruz, Ramazan etkinliklerine katılıyoruz. Kuranı hatmettikleri zaman da hatim programı düzenliyoruz. Çocuk oldukları için sevgiye ve ilgiye daha çok muhtaçtırlar. Bir işi her zaman iyi yapmak için çalışın, işinizi iyi yapmanız maaşınızın karşılığı değil karakterinizi yansıtmanızdır.”

Öğrencilerden Yusuf Özbilici kursta hem Kuran öğrendiğini hem de sosyal etkinliklere katıldığını söyledi. Güzel zaman geçirdiğini ve arkadaşlarına önerdiğini belirten Özbilici, “Arkadaşlarımı kursa getirmeyi çok istiyordum ama gelmiyorlardı. Değişik sosyal etkinlikler de yaptığımızı söyleyince 10 arkadaşımı kursa getirmeyi başardım. Kuran-ı Kerimin eğitiminin ardından sosyal faaliyetlere katılıyoruz. Fatma hocama Kuran-ı Kerimi öğrenmeyi bize sevdirdiği için teşekkür ederim.” diye konuştu.

Kursa gelen öğrencilerden Aycan Başkurt ise okul çıkışlarında kursa geldiğini ve kuran öğrendiğini dile getirerek, “Hz. Ali; “Bize bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.” demiştir. Biz de burada kutsal kitabımız Kuran-ı Kerimi öğreniyoruz. Fatma hocamız sayesinde Kuran kursu dışında ahlak dersleri görüyoruz, sosyal aktivitelere katılıyoruz, bize her konuda yardımcı oluyor. Buraya gelmekten asla sıkılmıyorum.” dedi.

Öğrencilerden Feyza Razi de bir kez Kuranı Kerimi hatmettiğini ikinci hatime başladığını kaydetti.

 

Paylaş

Comments are closed.