son dakika

FUTBOL FEDERASYONUNDAN SKANDAL KARAR

Ekim 31, 2017 | by kanal56
FUTBOL FEDERASYONUNDAN SKANDAL KARAR
Spor
0

AĞRI MAÇINA YAPTIĞIMIZ İTİRAZ RET EDİLDİ


Futbolda federasyon skandal bir karara imza attı. Cezalı futbolcu oynatan Ağrıspora yönelik olarak yaptığımız itiraz ret edildi. Kulüp Başkanı Hıfzullah Canpolat, neye mal olursa olsun, bu konunun  takipçisi olacaklarını söyledi.

             Canpolat , Ağrı takımıyla oynadıkları maçta rakip takımın cezalı futbolcu oynattığını belirlediklerini ve buna itiraz ettiklerini ancak amatör futbol disiplin kurulu tarafından bu itirazın ret edildiğini ve bu nedenle tahkim kurulan başvuracaklarını söyledi.

            Canpolat şu görüşlere yer verdi “Ağrı 1970 Spor –Siirt İl Özel İdaresi Spor Kulüpleri arasında  15.10.2017 tarihinde oynanan müsabakada Ağrı 1970 Spor’un cezalı futbolcusu oynatmasına karşın AFDK’ya ( Amatör Futbol Disiplin Kurulu ) yapmış olduğumuz itiraz reddedilerek, AFDK  mevzuat ve TFF talimatlarını hiçe sayarak ve görmemezlikten gelerek Türk futbol tarihine kara bir leke ve ilerde TFF’yi sıkıntıya sokacak kötü emsal teşkil edecek bir karara imza atmıştır.

    Şöyle ki; Ağrı 1970 Spor Kulübünce yukarıda belirtilen tarihte oynanan müsabakada 6 (altı) maçta cezalı  olduğu halde, 6.maçta oynatılan ve söz konusu AFDK Kurulunun 11.05.2017 tarih ve 101 sayılı toplantısının 8 numaralı kararı ile cezası tescillenen Ağrı 1970 Spor Futbolcusu Suat MUTLU, geçen sezonda oynadığı Mardin 47 Spor –Arsin Spor BAL Ligi Play Off müsabakasının 120 dakikalık sürede eşitliğin bozulmaması nedeniyle penaltı atışları esnasında rakip takım oyuncusuna saldırması ve diğer sebeplerle penaltı atışları tamamlanmadan maç ertelenmiştir.

    T.F.F Yönetim Kurulu 09.05.2017 tarih ve 2017/28-8477 Sayılı Kararı ile ‘’ Müsabakanın kaldığı andaki şartlar ile tamamlanmasına ‘’ karar verilmiş ve söz konusu karar Tahkim Kurulunca onanmıştır.

    Bu müsabaka TFF Yönetim Kurulu’nun kararı sebebiyle kaldığı yerden yani penaltı atışları ile devam etmiş, toplumda 4 veya 5 dakikalık bir sürede penaltı atışları tamamlanmış ve maç sona ermiştir.

     Üzülerek ifade ederim ki  AFDK Yönetim Kurulu 4 veya 5 dakikalık süreyle penaltılarla tamamlanan maçı tam zamanlı oynanmış maç olarak kabul edip, itirazımızı reddederek skandal bir karara imza atmış ve Siirt İl Özel İdaresi Spor kulübünün hakkı adeta gasp etmiştir.

     Kulüp Başkanı olarak bilinmesini isterim ki sonu neye mal olursa olsun Kulübümüze yapılan bu haksızlığı, bu çifte standartla ilgili olarak gerek idari   gerekse hukuki anlamda ne gerekiyorsa yapılacaktır. Siirt İl Özel İdaresi Spor kulübümüzün sahipsiz olduğunu, Kulübümüze yapılacak haksızlığı sinemize çekeceğimizi zannedenler hakkımızı arayarak, onlara göstereceğimizi göreceklerdir.

    Büyük bir umut ve hevesle kurduğumuz spor kulübümüz üzerinde maalesef oyunlar oynanmaktadır. İtirazımızı son kurul olan Tahkim Kuruluna yapacağız. Umut ederim ki Tahkim Kurulu  haktan yana bir karar verir ve Kulübümüz üzerinde oynanan oyunlarla ilgili endişelerimizi gidermiş olur.

     Bu sebeple Siirt İlinde ve Siirt dışında ikamet eden tüm Siirtli hemşehrilerimizin, Hukukçularımızın , İş Adamlarımızın, Siyasetçilerimizin, Bürokratlarımızın  ve özellikle Dünya liderimiz,  canımız eniştemiz Sayın Cumhurbaşkanımızın Siirt İl Özel İdaresi Spor Kulübümüze  gerek bu konuda gasbedilen hakkımızın gerekse hakemler ve gözlemciler eliyle takımımız üzerinde oynanan oyunların bertaraf edilmesi konusunda, gerekli girişimlerin yapılmasını saygılarımla arz ederim.”

            Siirt kamuoyu bu konudaki gelişmeleri takip ediyor.

Paylaş

Comments are closed.