son dakika

FİKİR ADAMI İNANÇ GENÇLERİN BUNALIMINA DİKKAT ÇEKTİ

Nisan 21, 2019 | by kanal56
FİKİR ADAMI İNANÇ GENÇLERİN BUNALIMINA DİKKAT ÇEKTİ
Güncel
0

Fikir adamı Hayati İnanç gençlerin içine düştüğü bunalıma ve onlar için kurulan tuzaklara dikkat çekti. İnanç, gençlerin bu tuzaklara düşmemeleri için maneviyat açısından güçlü bir şekilde yetiştirilmelerini istedi.

İnanç, Ensar Vakfı Siirt Şube Başkanlığı ile Üniversitenin Değerler Eğitimi Topluluğunun  ortaklaşa düzenledikleri söyleşide gençlerle deneyimlerini paylaştı.Ensar Vakfı Başkanı Necmettin Çiçek’in açış konuşmasının ardından söz alan İnanç, divan edebiyatından şiirlerden örnekler vererek zenginleştirdiği konuşmasında “Gençlerimiz günümüz de bir buhran içindedirler.Bunun nedeni de milli ve manevi değerlerden uzak bir şekilde yetiştirilmeleri ve uzak bir hayat tarzını benimsemeleridir. Bu şekilde yetiştirilen gençlerimiz için onları helaka sürükleyecek birçok tuzakta kuruluyor. Gençlerimizi içinde düştükleri bu buhrandan korumak ve tuzaklara karşı şuurlu olmalarını sağlamak için milli ve manevi değerlere önem vermemiz ve bu değerleri gençlerimize benimsetmemiz gerekiyor.” Dedi.

Fikir adamı İnanç söyleşinin ardından öğrencilerin ve davetlilerin sorularını cevaplandırdı.

Söyleşinin ardından Üniversite Rektör Yardımcısı Prof. Dr.Nihat Şındak, İnanç’a bir Siirt Battaniyesi takdim etti.

Öğrencilerin  büyük bir ilgi ile takip ettikleri söyleşiye bazı kamu kurum ve kuruluş müdürleri ile sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı.

Paylaş

Comments are closed.