son dakika

FETÖ SORUŞTURMASI KAPSAMINDA SİİRT ÜNİVERSİTESİNDE 45 KİŞİ AÇIĞA ALINDI

Temmuz 31, 2016 | by kanal56
FETÖ SORUŞTURMASI KAPSAMINDA SİİRT ÜNİVERSİTESİNDE 45 KİŞİ AÇIĞA ALINDI
Güncel
0

Siirt’te darbe girişiminin ardından başlatılan operasyon ve soruşturmalar kapsamında, Siirt Üniversitesinde 30 akademik ve idari personel daha açığa alındı.

Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, 4 doçent, 4 yardımcı doçent, 10 öğretim görevlisi, 2 araştırma görevlisi ve 10 idari personelin daha açığa alındığını bildirdi.

Prof. Dr. Murat Erman, FETÖ’nün darbe girişiminin ardından üniversite bünyesinde yürüttükleri idari soruşturma hakkında açıklama yaptı.

Rektör Prof. Dr. Erman, soruşturmada, 4 doçent, 4 yardımcı doçent, 10 öğretim görevlisi, 2 araştırma görevlisi ile 10 idari personelin açığa alındığını belirtti.

İlk etapta 3 Profesör, 2 Doçent, 6 Yardımcı Doçent, 2 öğretim görevlisi ile 2 idari personelin alındığını kaydeden Erman, “Bugün itibariyle 3 Profesör, 6 doçent, 10 yardımcı doçent, 12 öğretim görevlisi, 2 araştırma görevlisi ve 12 idari personel olmak üzere toplam 45 kişi FETÖ soruşturması kapsamında açığa alındı. Büyük bir titizlikle sürdürülen çalışmamız devam ediyor. FETÖ ile mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceğiz.” dedi.

Paylaş

Comments are closed.