son dakika

EVLERİ ÇÖKEN COŞKUN AİLESİNE SİİRT KIZILAY ŞUBESİNDEN YARDIM ELİ

Aralık 29, 2017 | by kanal56
EVLERİ ÇÖKEN COŞKUN AİLESİNE SİİRT KIZILAY ŞUBESİNDEN YARDIM ELİ
Güncel
0

Kızılay Siirt Şube Başkanlığı evleri aşırı yağmurdan dolayı çöken Coşkun ailesine sahip çıktı. 


30 kasım tarihinde Şirvan’ın Soğanlı Köyünde bulunan evleri çöken ve baba ile iki oğlu yaşamını yitiren Coşkun ailesi sahipsiz bırakılmadı.
Kızılay Şube Başkanı Yener Tanık başkanlığındaki,  Kızılay ekibi Soğanlı Köyüne giderek, anne Cemile Coşkun  köy muhtarı Savcı Coşkun ve ailenin diğer fertleri görüşerek,Kendilerine yardım malzemelerini teslim ettiler. 
Türk Kızılayının savaşta olduğu gibi barış dönemlerinde de yardıma muhtaç, darda olan kişilerin yardımına koştuğunu belirten Kızılay Siirt Şube Başkanı Tanık, olayın meydana geldiği tarihte de köye gelerek Coşkun, ailesine yardım etmeye ve yaralarını sarmaya çalıştıklarını hatırlattı.
Ailenin ihtiyaçlarını belirlediklerini ifade eden Tanık “Kızılay olarak başı darda olan her insanın yardımına koşuyoruz.Olayın meydana geldiği tarihte de köyümüze gelerek, bu acılı ailemize yardımcı olmaya, yaralarını sarmaya ve acılarını sarmaya çalışmıştık. Bu günde, görüşlerini alarak  bu ailemizin acil ihtiyaçlarını belirledik ve kendilerine bu yardımlarımızı ulaştırmaya geldik. Yapımı biten yeni evlerinde mutluluklar içerisinde yaşamalarını temenni ederek, ihtiyaçları olan malzemeleri teslim ediyoruz.” Dedi.
Siirt Kızılay Şubesinin teslim ettiği malzemeler arasında Buzdolabı,çamaşır makinesi,battaniye,ocak,vitrin,yatak,karyola,mutfak seti,temizlik ,giyim malzemeleri,kavurma konserve,ve ihtiyaçlarını rahatlıkla alabilecekleri kızılay yardım kartı bulunuyor.
Tanık ve beraberindeki ekip, daha sonra köy okulunda bulunan soğanlı ilk okuluna giderek, öğretmenlerle görüştü ve öğrencilere,  ayakkabı ,bot ,bere atkı ve çeşitli kışlık giysileri içeren  malzeme dağıttılar.
Paylaş

Comments are closed.