son dakika

ESKİ BAŞKAN KARAATAY DÖNEMİNDEKİ ÇALIŞMALARA AÇIKLIK GETİRDİ

Nisan 23, 2019 | by kanal56
ESKİ BAŞKAN KARAATAY DÖNEMİNDEKİ ÇALIŞMALARA AÇIKLIK GETİRDİ
Güncel
0

Kurtalan eski Belediye Başkanı Nevzat Karaatay yaptığı yazılı bir açıklama ile döneminde yürütülen çalışmalara açıklık getirdi.

31 Mart  2019 tarihinde gerçekleştirilen Mahalli İdareler Yerel Seçimleri sonucunda seçimi kazanan HDP li Baran AKGÜL tarafından Kurtalan Belediyesinin borç durumu ile ilgili yapılan paylaşımlar ve hazırlanan  mali durum tablolarında yer alan verilerdeki gerçeğe aykırı ve maksatlı açıklamalar üzerine,  basını ve Kıymetli Kurtalan kamu oyunu  doğru bilgilendirme gereği hasıl olmuştur diyen Karaatay “Sayın Başkan’ın basınla ve Kurtalan Kamuoyu ile paylaştığı borç durumuna ilişkin tablolardaki veriler gerçeği yansıtmamaktadır. Şöyle ki; 2014 yılında Göreve talip olduğumuz gün, “halka hizmet, hakka hizmet” şiarı ve “hizmetkar olma” bilinciyle sorunlarımızı birlikte çözeceğimize dair hemşerilerimize söz vermiştik. Ancak,  HDP li önceki başkandan borç batağında, hizmet üretemez noktada, araç filosu yetersiz, alt yapısı olmayan, yeşil alanları  ve parkları olmayan, cadde ve sokakları çamurdan geçilemeyen bir Kurtalan şehri eminliği devraldığımızı tüm hemşerilerim bilmektedir.

2014 yılı Mart ayında vatandaşlarımızın teveccühü ile seçilmemizin üzerinden 7 ay geçmeden, Bölgemizde ve ağırlıklı olarak İlçemizde meydana gelen 6-7 Ekim Olaylarında Başkanlık Hizmet binamız ile tüm hizmet araçlarımız terör örgütü PKK yandaşları tarafından yakılarak kullanılamaz hale getirilmiştir. 6-7 Ekim olaylarında büyük zarar gören ilçemizin kısa zamanda toparlanması noktasında; Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda, hizmet binasının onarımı, hizmet araç filosunun yenilenmesi, alt yapının ilçenin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde değiştirilmesi, park ve yeşil alan sayılarının arttırılması ve mevcut parkların modernize edilmesi, cadde ve sokakların çamur batağından kurtarılarak asfaltlanması ve ihtiyaç durumuna göre parke taşları ile döşenmesi, şehir içi ulaşım hizmetlerinin başlatılması,  her mahalleye taziye evi yapımı ve ayrıca sosyal belediyecilik gereği ihtiyaç sahibi insanların ihtiyaçlarının giderilmesi, vatandaşların AK Belediyecilik ile tanışması noktasında, girişilen hizmet atağı ve projeler, devletimizin desteği ile modern bir Kurtalan  oluşmasını  sağlamıştır.

Sayın Başkan tarafından algı yaratmak amacıyla ve yapılan hizmetlerin görünürlüğünü, halktan gördüğü takdiri ve teveccühü etkilemek maksadıyla yapılan paylaşımları kabul etmediğimizi belirtmek isteriz. Sayın Başkandan; 30 Mart 2014 ile 31 Mart 2019 tarihleri arasında kalan  dönemde,  bizden önceki  dönemden kalan borçların ödenmesi, ilçe Merkezine yapılan yatırım miktarları, kazandırılan hibeler, yapılan yollar, alt yapılar ve çevre düzenlemeleri başta olmak üzere Kurtalan İlçesine ve ilçe ekonomisine  doğrudan sağlanan ödemelere ilişkin bir tablo yapıp kamuoyuyla paylaşmasını ve görev yapacağı dönem içerisinde de ,  bu hizmet ve yatırımların  en azından yarısı kadarını yapabileceğini  şimdiden taahhüt etmesini beklediğimizi belirtmek isteriz. “ dedi.

Yeni başkanın göreve başlar başlamaz personele mobbing uygulamaya başladığını ve  seçimlerde kendisine destek vermeyenleri tasfiyeye yönelik çalışmalara başladığını iddia eden Karaatay şöyle devam etti “31 Mart 2019 tarihinden sonra iş başı yapan mevcut başkan ilk iş olarak belediye çalışanlarına mobing uygulamaya başlamış ve seçimde kendi safında yer almayan belediye çalışanlarının pey der pey tasfiye edilmesi sürecini başlatmıştır. Bu zihniyetteki insanların, Hizmetten ve Hizmetkar olmaktan anladıkları  şeyin, kendilerinden olmayanları ötekileştirmek ve tasfiye etmek olduğunu  bu ilk uygulamalar ile  tüm Kurtalanlı Hemşerilerim görmüştür.

Kıymetli Hemşerilerimin bilmesini isterim ki, amaçları Kurtalan’a hizmet etmek olmayanların, Kurtalan ilçesine kazandırabileceği hiç bir şey yoktur. Kurtalan ilçesine yapılan yatırım ve gerçekleştirilen projelerin büyüklüğü göz önünde bulundurulduğunda,  mevcut başkanın hangi gaye ile kamu oyunu yanıltmaya çalıştığı Kurtalan halkı tarafından görülecektir.”

2014 yılında göreve talip oldukları gün sorunları birlikte çözeceğiz dediğini hatırlatan Karatay “ Bu bilinçle İlçemizin başta alt yapı olmak üzere,  kangrenleşmiş diğer sorunlarına da çözüm ürettiğimiz gibi,  park ve yeşil alan düzenlemeleri, üst yapı ve mimari çalışmalar ile hemşerilerimizin modern bir Kurtalan’a kavuşmasını sağlamanın verdiği haklı gururu yaşadığımızı, mevut başkanın belediyenin borç durumuna ilişkin olarak paylaştığı gerçeği yansıtmayan tabloya itibar edilmemesini  basınla ve kamuoyuyla saygıyla paylaşmak isterim. “ dedi.

Paylaş

Comments are closed.