son dakika

ERUH SESİNİ ARIYOR YARIŞMASI YAPILDI

Ocak 9, 2018 | by kanal56
ERUH SESİNİ ARIYOR YARIŞMASI YAPILDI
Güncel
0

GENÇ YETENEKLER ORTAYA ÇIKTI


Siirt’in Eruh ilçesinde İçişleri Bakanlığınca  kayyum görevlendirmesi yapılan belediye tarafından ses yarışması düzenlendi.

Adı yıllarca terör saldırılarıyla anılan Eruh ilçesinde Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilen Kaymakam Murtaza Dayanç’ın girişimleri ile sosyal belediyecilik çalışmalarıda yapılmaya başlandı .Bu kapsamda belediye tarafından düzenlenen  “Eruh Sesini Arıyor” adlı yarışmaya 60 yarışmacı katıldı.

Ön elemeden sonra  14 yarışmacı Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen ses yarışmasına katıldı.Eruh Belediyesinin sosyal medya hesabından yapılan oylama sonucu 5 yarışmacı finale kalmayı başardı.

Finalde de, Yelda Yıldırım birinci, Esmanur Kurt ikinci, Mustafa Aksu üçüncü, Gülbahar Dündar dördüncü, Gökhan Örünce beşinci oldu.
Yarışmanın birincisi Yıldırım’a cep telefonu, diğer dört yarışmacıya ise çeyrek altın hediye edildi. Diğer katılımcılara ise teşekkür belgesi verildi.

Eruh Belediye Başkan Vekili Dayanç yaptığı konuşmada, belediye olarak ilçeye sağladıkları yatırımların yanı sıra eğitim, spor, kültür ve sanat konularında da her türlü desteği sunmaya devam edeceklerini söyledi.

Birçok hizmetten mahrum kalan Eruh ilçesindeki eksiklerin farkında olduklarını vurgulayan Dayanç, bu eksikleri giderme adına ne gerekiyorsa yapacaklarını belirtti.

Dayanç,  “Eruh Sesini arıyor” yarışmasında finalin güzel bir şekilde gerçekleştiğine işaret ederek, yarışmaya katılan herkesi tebrik, bu heyecana ortak olan bütün Eruhlu vatandaşlara da teşekkür ettiğini dile getirdi.

Yarışmada birinci olan Yıldırım, yaşadığı mutluluğu ifade ederek, kendisini destekleyenlere teşekkür etti.

Paylaş

Comments are closed.