son dakika

ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ VE SEVGİ EVLERİ ZİYARET EDİLDİ

Nisan 29, 2017 | by kanal56
ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ VE SEVGİ EVLERİ ZİYARET EDİLDİ
Güncel
0

ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ VE SEVGİ EVLERİ ZİYARET EDİLDİ

Hafta başında sona eren Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Sevgi Evleri ve Engelsiz Yaşam Merkezi de Türkiye Diyanet Vakfı Siirt Şubesi heyeti tarafından  ziyaret edilerek, burada kalanlara Peygamber Efendimiz anlatıldı ve çeşitli hediyeler verildi.

İl Müftüsü ve Şube Başkanı Faruk Arvas Müftü Yardımcısı Muhammed Özdemir ve vakıf çalışanları il merkezinde bulunan Engelsiz Yaşam Merkezi ile Sevgi Evlerini ziyaret etti. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Gökhan Marakçı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyaretlerde Engelsiz Yaşam Merkezinde kalan vatandaşlarla,  Sevgi Evlerinde kalan çocuklara Peygamber Efendimiz çeşitli yönleri ile anlatıldı. Onunla ilgili olarak sorulan sorular cevaplandırıldı.

Müftü Faruk Arvas yaptığı açıklamada Peygamber Efendimizin tüm insanlığa rehber olduğunu ve hepimizin onu daha yakından tanımamız gerektiğini belirtti. Müftü Arvas “Alemlerin efendisi tüm insanlara bir  rehberdir.Onu daha yakından tanıdıkça onun bize gösterdiği yola daha sımsıkı sarılınca onun büyüklüğünü daha iyi anlıyoruz. İlimizde gerçekleştirdiğimiz kutlu doğum etkinlikleri kapsamında toplumun her kesimine ulaşmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda bu etkinlikleri takip edemediklerini düşündüğümüz bu yerlerde kalanlara yönelikte programlar gerçekleştiriyoruz. Bu nedenle hem sevgi evlerini ve hem de engelsiz yaşam merkezini ziyaret ettik.” Dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Müdür Vekili Gökhan Marakçı da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Müftü Arvas’ a teşekkür etti. Marakçı  şöyle dedi “Sevgi evlerinde ve engelsiz yaşam merkezlerinde kalanlar için bu tür ziyaretler moral ve motivasyon açısından  çok anlamlıdır.Çok yararlı bir ziyaret oldu.Bu nedenle Türkiye Diyanet Vakfı heyetine teşekkür ediyorum.”

Ziyaret edilen Engelsiz  Yaşam Merkezi ile Sevgi Evlerinde kalanlara Türkiye Diyanet Vakfı Siirt Şubesi tarafından  kitap ve çeşitli hediyeler verildi.

WhatsApp Image 2017-04-29 at 10.38.12 WhatsApp Image 2017-04-29 at 10.38.13 WhatsApp Image 2017-04-29 at 10.38.16 WhatsApp Image 2017-04-29 at 10.38.45 WhatsApp Image 2017-04-29 at 10.38.49 (1)

Paylaş

Comments are closed.