son dakika

ENGELLİLER HAFTASI

Mayıs 12, 2019 | by kanal56
ENGELLİLER HAFTASI
Güncel
0

 YOLLAR ENGELLİLERE ENGEL

Toplumdan engellilere yönelik bir farkındalık oluşturmak ve yaşadıkları sorunları gündeme getirerek çözümünü sağlamayı amaçlayan Engelliler Haftası devam ediyor. 10 Mayısta başlayan ve 16 Mayısta sona erecek olan haftada engellilere yönelik çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Ülkemizde son yıllarda engellilerin durumunu iyileştirmeye yönelik çok büyük yasal ve idari çalışmalar gerçekleştirilmesine karşılık kentlerin mimarisinde gerekli düzenlemeler yeteri kadar gerçekleştirilemedi.

Ülkenin önemli bir bölümünde olduğu gibi Siirttede cadde ve kaldırımlarda engellilerin ulaşımını rahatlıkla sağlayabilecekleri düzenlemeler henüz gerçekleştirilemedi. Yüksek kaldırımlar ve bunun yanı sıra engeliler için birer tuzak halinde olan bodrum katı girişleri büyük tehlikeler oluşturuyor.

Engelli vatandaşlar bu konunun ivedi olarak ele alınarak bütün cadde ve sokakların gözden geçirilmesini ve engellilerin ulaşımların rahat bir şekilde sağlayabilecekleri düzenlemelerle, büyük tehlike arz eden bodrum kat girişleri içinde gerekli önlemlerin alınmasını istiyorlar.

Paylaş

Comments are closed.