son dakika

EMNİYETİN TATBİKATI NEFES KESTİ

Ağustos 3, 2017 | by kanal56
EMNİYETİN TATBİKATI NEFES KESTİ
Güncel
0

TATBİKATTA GERÇEK MERMİLER KULLANILDI

                Siirt Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şubesi polislerine verilen üç haftalık Mesken Mahal Operasyonu kursu sona erdi. Kursun sona ermesi nedeniyle  gerçek mermilerin kullanıldığı bir tatbikat yapıldı.

                Bölge Trafik Müdürlüğü  atış alanında yapılan tatbikatta hedefler vuruldu, savunma sporlarına ilişkin gösterileri gerçekleştirildi. Ardından da araç ve bina kurtarma operasyonları başarıyla  yapıldı.

                Tatbikatın ardından bir açıklama yapan Vali Ali Fuat Atik tatbikatın çok başarılı geçtiğini belirterek emniyet mensuplarını kutladı. Bu tür tatbikatlarla emniyet güçlerinin  bilgi ve yeteneklerinin güçlendirildiğini belirten Vali Atik “ Emniyet güçlerimiz vatanımızın birlik ve beraberliğini vatandaşımızın can ve mal güvenliğini korumak için fedakarca çalışıyorlar. Yine aynı şekilde teröristlere yönelik operasyonları başarıyla yürütüyorlar. Bu günde gerçekten ne kadar eğitimli ve yetenekli olduklarını gösteren nefes kesen bir tatbikat gerçekleştirdiler. Kendilerini kutluyorum. Allah onları korusun ve ayaklarını dahi bir taşa değdirtmesin.” dedi.

                 Tatbikat özel harekat polislerinin ettikleri yemin töreni ile sona erdi.

                Tatbikatı Vali Ali Fuat Atik ve eşinin yanı sıra  Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın,Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Cansever, İl Jandarma Komutanı Albay Halidun Eren Emniyet Müdürü Mustafa Tokyay ile Emniyet Müdürlüğü yöneticileri katıldı.

00b4f087-3687-444e-8b75-e2b586fc65fb 30ac0c78-1036-4973-8806-5fdae89f02b2 DGSoT4NUwAAeg4v DGSoT5bUQAEBfGp DGSoT8yVwAAeZtV

Paylaş

Comments are closed.