son dakika

EĞİTİM KURUMLARINA TOPLU AÇILIŞ:”ŞİRVAN ANADOLU İMAM HATİP LİSESİDE AÇILDI”

Eylül 9, 2019 | by kanal56
EĞİTİM KURUMLARINA TOPLU AÇILIŞ:”ŞİRVAN ANADOLU İMAM HATİP LİSESİDE AÇILDI”
Güncel
0

İstanbul Kadıköy Atatürk Fen Lisesinde düzenlenen toplu açılış törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve çok sayıda siyasetçi ile üst düzey bürokrat katıldı. Törende konuşma yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk eğitim alanına getirdikleri yenilikleri anlattı ve toplu açılış töreni ile 716 eğitim kurumunun hizmete gireceğini söyledi.
Daha sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir konuşma yaptı ve toplu açılışı gerçekleştirdi. Eğitim alanında son 18 yılda yapılan hizmetleri anlatan Erdoğan, öğrencilere yaptıkları iyi en iyi bir şekilde yapmaları öğütün de bulundu. Göreve geldiklerinde 7.5 millon olan Milli Eğitim Bakanlığı bütçesini 114 milyar Tl yükselttiklerini belirten Erdoğanöğrenci öğretmen ve ailelere başarılar diledi.
Daha sonra Van Siirt ve Samsun illeri ile canlı bağlantılar kuruldu.Bu illerdeki eğitim kurumlarının kurdelaları kesildi.
Şirvan da Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen törende kurdela kesimi Vali Ali Fuat Atik ve eşi Funda Atik, Milletvekili Osman Ören, Cumhuriyet Başsavcısı Yunus Fırat, Şirvan İlçe belediye başkanı Necat Cellek ve diğer yetkililer tarafından kesildi.

Paylaş

Comments are closed.