son dakika

HEMŞERİMİZ ESKİ AB BAKANI EGEMEN BAĞIŞ SİİRT’TE

Ocak 20, 2018 | by kanal56
HEMŞERİMİZ ESKİ AB BAKANI EGEMEN BAĞIŞ SİİRT’TE
Güncel
0

Hemşerimiz Eski AB Bakanı Egemen BAĞIŞ Siirt’te.

AK Parti Kurtalan ilçe kongresine katılmak üzerine Siirt’e gelen Egemen Bağış kongrede yaptığı konuşmada Milli Mutabakat süreci en çok Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgemizin huzur ve istikrarına katkıda bulunacağını söyledi.

“Türkiye’ye ayar vermek, hizaya çekmek isteyenlerin hedefinde Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgemiz bulunuyor. O yüzden milli mutabakat sürecine en çok da bölge halkının destek vermesine mani olamayacaklar. Çünkü bu süreç bölgemiz için bir hayat memat meselesidir.” Diyen Bağış, şöyle konuştu:

“Cennet vatanımızın güzel insanlarını Türk, Kürt, Arap diye bölmek isteyenlere rahmetli Alparslan Türkeş’in sözünü hatırlatmakta fayda var. Ne demişti rahmetli?: Biz ne kadar Türk’sek onlar da o kadar Türk’tür. Onlar ne kadar Kürt’se, biz de o kadar Kürt’üz. Türkiye artık oyuna gelen değil, oyunları bozan, oyun kuran bir ülkedir. Görüyorsunuz Afrin’e yapacağımız operasyon, daha operasyona başlamadan dünyayı titretti. Ülkemizin birliğini ve bütünlüğünü tehdit eden terör örgütleriyle burada nasıl mücadele ettiysek, sınırlarımızın ötesinde de aynı kararlıkla mücadele edeceğiz.”

Türkiye’siz oyun kurmaya çalışanlar, Türkiye’yi oyunun dışına itmeye çalışanlar bunun bedeliyle de yüzleşeceklerini vurgulayan Bağış, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye’ye rağmen bölgede hiçbir politikanın uygulanamayacağını son gelişmeler göstermiştir. Türkiye’nin yaşadığı sıkıntılar yeni bir doğumun sancılarıdır. Etrafımızdaki krizler fırsatları da beraberinde getirmektedir. Bu sınavlardan başarıyla çıkacağız. Dünyadaki gelişmelerin sadece Türkiye’yi zorlu sınavlarla karşı karşıya bıraktığını sanmayın. Bugün bütçe krizi nedeniyle devlet felci yaşayan ABD içerisindeki tartışmaları görüyorsunuz. Her kafadan farklı ses çıkıyor. Hatta Avrupa Birliği’nin bir yetkilisi çıktı dedi ki Washington’u aramak istediğimizde kimi arayacağımızı bilmiyoruz. Şimdi bu farklı sesleri bastırıp elini rahatlatmak için ABD Yönetimi başka çılgınlıklara girdi Kudüs’ün statüsünü tek taraflı oldubittilerle değiştirmeye çalışıyor. İngiltere AB’den ayrılma kararının ardından farklı arayışlar içinde. Avrupa Birliği, adeta bir tıkanma içerisinde hiçbir soruna müdahale edemiyor. Dünyanın her bölgesinde ciddi savrulmalar, bir kargaşa atmosferi hakim.Buna rağmen Türkiye hemen yanı başındaki ateş çemberine rağmen bir istikrar ve güven adası olarak yoluna devam ediyor. Türkiye bunca sıkıntıyla mücadele ederken, bu sıkıntılara rağmen yoluna emin adımlarla devam ederken CHP ne yapıyor? Pensilvanya’dan verilen suflelerle Türkiye’ye pranga olmaya çalışıyor. 15 Temmuz’da tanklara göğsünü siper ederek darbe girişimine geçit vermeyen asil ve aziz milletimize militan diyecek kadar şirazesinden çıkmıştır. FETÖ seni nasıl oldu da bu kadar esir aldı Sn. Kılıçdaroğlu? Bu neyin borcu, neyin karşılığı? Bu ülkenin yetiştirdiği en önemli devlet adamlarından biri olan Sn Baykal’a karşı kaset kumpasının acaba bununla bir ilgisi var mı? Kılıçdaroğlu bir siyaset figürü değil bir karikatür figürüdür ve CHP’nin başına gelmiş en büyük talihsizliklerden ve musibetlerden biridir. Bazı CHPliler domuz eti yemekle meşgulken diğerleri de birbirini yemekle meşgul. Yeter ki milletle uğraşmasınlar. İstedikleri kadar birbirlerini yiyebilirler. Siirt her zaman eniştesine sahip çıkmıştır. O halde bütün bu oyunları bozmak için 2019 seçimlerinde bir kez daha eniştemize, Cumhurbaşkanımıza sahip çıkacağız. Siirt’in plakası 56 ama biz yine de çıtayı bu kadar düşük yere koymayalım tersten alalım 65 yapalım. Siirt’e de bundan aşağısı yakışmaz.

 

Paylaş

Comments are closed.