son dakika

DURUŞMA DEVAM EDİYOR

Ağustos 22, 2017 | by kanal56
DURUŞMA DEVAM EDİYOR
Güncel
0

ESKİ ASKERLER HESAP VERİYOR


15 Temmuz hain darbe girişiminde  valiliği kuşatmak isteyen eski askerlerin duruşmasına devam edildi. Halen 93 ü tutuklu 320 eski askerin yargılamasının yapıldığı davanın bu günkü oturumunda tutuksuz sanıkların ifadeleri alınmaya devam edildi.


Siirt 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görülmekte olan duruşmada sanıklar hiçbir şekilde darbeye karışmadıklarını ve  o gün ilde bulunan teröristlere yönelik meskun mahal operasyonuna veya valiliği korumaya gittiklerini iddia ettiler.

Eruh’taki birliğine yeni katıldığını ve uyum kursuna tabi tutulduğunu 21 günlük bu kursu tamamlamadan 15. günde meskun mahal operasyonuna gidileceğinin kendilerine bildirildiğini söyleyen sanık eski uzman çavuş “Daha uyum kursuna bitirmeden bize meskun mahal operasyonu olduğunu söylediler. Hemen komando andını yaptırdılar. Hemen eşyalarımızı kamyonlara yükledik.Bizde zırhlı araçlara binerek Siirt’e geldik. Çok heyecanlandım. İlk görevim ilk operasyon’umdu. PTT önüne geldik. Halk kalabalıktı. Slogan atıyordu. Ben ilk görevim olduğu için arkadaşlarımı kaybettim.Yaşlı bir amca geldi. Bana sarıldı.”Yavrum yanlış yapıyorsunuz. Siz daha gençsiniz. Bunlar darbeci” dedi. Allah razı olsun bu amcadan ben gencim, daha 21 yaşındayım darbe nedir bilmiyorum” şeklinde konuştu.

Mahkeme Başkanı aynı sanığın o gece whatsapp grubundaki arkadaşları ile biri daha tugaydan çıkmadan önce olmak üzere  iki defa mesajlaştığını ve bu mesajların birinde “Siirt karıştı, darbe çıktı.” Diğerinde de vali ve emniyet müdürünü almaya gidiyoruz.” Şeklinde iki mesaj attığını söylemesi üzerine sanık eski asker ilk mesajı attığını diğerinin ise telefonun azizliğinden   böyle yazıldığını iddia etti.

Mahkeme başkanı “whatsapta güzel güzel yazışıyorsunuz mahkemeye gelince de susuyorsunuz” dedi.

 

Paylaş

Comments are closed.