son dakika

DİN GÖREVLİLERİNE FETÖ VE DİN İSTİSMARI KONFERANSI

Temmuz 20, 2019 | by kanal56
DİN GÖREVLİLERİNE FETÖ VE DİN İSTİSMARI KONFERANSI
Güncel
0

Siirt İl Müftülüğüne bağlı olarak görev yapan din görevlilerine yönelik olarak  “Fetö ve Din İstismarı” konulu bir konferans  verildi.

Siirt İl Müftülüğünün organizasyonuyla Siirt Üniversitesi Merkez Kampusunda düzenlenen konferansı Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Cemaleddin Erdemci verdi. Öncelikle  dini istismar konusuna değinen Prof.Dr. Erdemci, bu terimindin sömürüsü yapmak, dine dair kavramlar ve değerler yoluyla insanları aldatarak maddi veya manevi çıkar sağlamak anlamına geldiğini ifade etti.

Bu konuda tarihte örnekler veren Prof.Dr.Erdemci Fetö örgütünün dış yüzüyle dini bir faaliyet gibi göründüğünü belirterek “Fetö dış yüzüyle dini bir faaliyet gibi görünse de aslında gizli yüzü ile siyasi ideolojik ve ekonomik hedefleri olan bir menfaat şebekesidir.Aynı zamanda 15 temmuzla birlikte hain karakteri ortaya  çıkmış olan bir terör örgütüdür.” Dedi.

Örgüt lideri  Fetöya atfedilen gaybtan haber verme, sürekli Hz.Peygamber ile iletişim içerisinde olma ve benzeri iddiaları verdiği örneklerle tek tek çürüten Prof.Dr.Erdemci bu konuda yapılması gerekenleri şöyle özetledi ”Bataklıktaki sinekleri tek tek surutma yerine b ataklığı kurutmak esas olmalıdır.Bu vesile ile sahih bir din anlayışına sahip olmak  en başta gelen görevlerimiz arasında olmalıdır,Sahih bir din anlayışına sahip olmak içinde en  başta Kuranı Kerimin temel mesajlarına vakıf olmak gerekir.Doğru bir Allah tasavvuru doğru bir peygamber  tasavvuru, melek ve kitap tasavvuruna sahip olmak büyük bir önem arz etmektedir.İkinci temel kaynağımız Peygamber Efendimizin sahih sünnetidir.”

Müftü Ahmet Altıokta yaptığı konuşmada Prof.Dr.Erdemciye teşekkür ederek, bütün din görevlilerin Müslümanlarla yakın bir iletişim  içerisinde olmalarını istedi.

Konferansı; Müftü Yardımcıları, vaizler ve cami ile Kuran Kurslarında görevli personel  takip etti.

Paylaş

Comments are closed.